Ev Alacaksanız Elinizi Çabuk Tutun! Bu Bankanın Önünde Kuyruk Oluşacak

Kredi haberleri üst üste gelince paraya ihtiyacı olanlar sonunda nefes aldı. Düşük faiz oranı ve geri ödeme kolaylığı nedeniyle esnaf kredisi programı başlatıldığında çok fazla faiz gösterildi.

Acilen paraya ihtiyacı olan esnaflara güzel bir haber var. Ekonomik koşulların zorlaştığı son dönemde bankaların artan faiz oranları nedeniyle kredi çekemeyen vatandaşlara bir müjde de verildi. Dört büyük bankanın sunduğu faiz oranları sıfıra yakın olmasına rağmen krediler geri ödeme kolaylığı ile sağlandı. Esnaf artık 500.000 TL'lik üst limitli, 0,75 faiz ve 60 ay vadeli kredi desteğine kavuştu. Esnaf kredisi ile ilgilenen kişiler burada listelenmektedir.


Yüksek Limitli Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Akbank'tan sağlanan kredilerin faiz oranı 36 ay vade ile %1,59'dur. Faiz oranları düşmeye devam ederken, bu bankalar paraya ihtiyacı olan kişiler için kredi talep etmeye başladı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar şubeye gitmeden bankacılık yöntemlerini kullanarak online olarak başvuruda bulunabiliyor. Halkbank kredisi başvuru şartları arasında en az üç yıllık faaliyetin tamamlanması yer almaktadır. Hem Esnaf ve Sanatkarlar Siciline hem de Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıt olmak gerekir. Bu krediler, işyerlerinin veya ikametgahlarının bulunduğu mahallede faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne ortak olan ve medeni haklarını kullanma hakkına sahip gerçek kişilere Halkbank avantajlarıyla kullandırılmaktadır. Esnaf kefalet kredisi başvuruları için en az üç aylık üye olmanız gerekmektedir.

Kredi Faiz Oranı

Esnafa destek amacıyla başlatılan bu kredi kampanyasında esnafa 60 ay vade imkanı sunulurken, 0,75 faizle maksimum 500 bin TL'ye kadar yardım veriliyor. Aşağıdaki bilgiler kurumun resmi web sitesinde bulunabilir:

İşletme sermayesi ihtiyacını karşılamak için 500 bin TL kredi fırsatı


İşyeri veya araç alımı için 1.500.000 TL yatırım kredisi

Esnaf ve Sanatkarlar Bankası Doğrudan Tediye İmkanı veya Kredi Kefalet Kooperatif Kefaleti


1, 3 ve 6 ay erteleme seçenekleriyle maksimum 60 ay vade imkanı.

Bu bankalar bir devlet kurumu olduğu için özel kurumlara göre daha iyi faiz oranları ve bireyler için daha esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin kredi başvurusunun onaylanabilmesi için başvuru sahibinin yasal bir statüye sahip olmaması gerekmektedir.

05 Ara 2022 - 14:00 - Ekonomi