Banka Banka Olalı Böyle Düşük Faiz Oranı Görmedi! İşte Düşük Faiz Oranıyla Rekora Koşan O Banka

Vakıfbank, emekli vatandaşlara güvence verirken, milyonlarca kişiye 15 bin TL ödeme yapılacağını açıkladı. Düşük faizli kredi kampanyası çalışması, emeklilerin bu güzel haberi kutlamasıyla başladı. Vakıfbank'ın kullandırdığı 15 000 TL krediye ilişkin bilgiler haberimizde.

Enflasyon oranları yükselmeye başladığında fiyatlar sürekli dalgalanıyordu. Fiyat artışları alım güçlerini düşürürken, salgın döneminde ekonomik sorunlar daha da sıklaşıyor. Geçim sıkıntısı yaşayan halkın acil nakit ihtiyacı ortaya çıkınca bankalar bu duruma müdahale etti. Vakıfbank, özellikle mütevazı maaşları nedeniyle emekliler zor durumdayken kredi kampanyasına başladı.

Vakıfbank Düşük Faizli Kredi

Türkiye'nin en büyük ve en güvenilir bankalarından biri olan Vakıfbank, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştu. Vakıfbank, daha fazla tüketici çekmek için bu kredi kampanyasını başlatırken emeklilere de yardımcı oluyor. 36 aya varan vadelerde eşit taksit imkanı sunan Vakıfbank, acil ihtiyaç sahibi emekliler için kullandırdığı 15 bin TL'lik krediye sadece yüzde 1,91 faiz oranı ekledi. Taksit tutarı daha sonra 625,74 TL olarak bulundu.

Emeklilerin düşük faizli kredi başvurusu yaptıklarında kampanyadan yararlanmak için Vakıfbank şubelerini veya internet bankacılığını ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Vakıfbank müşteri hizmetleri de bu açıdan avantajlıdır.

Otomobil Alacaklara Müjdeli Haber

Bankalar otomobil alacaklar için faiz oranlarını revize etmeye başlıyor ama Vakıfbank'tan bir haber var. Vakıfbank'tan ikinci el araç almayı düşünenlere güzel bir haberimiz var. Vakıfbank'tan düşük faiz oranı ve 48 ay vade şartı ile ikinci el taşıt kredisi sunulmaktadır.  İkinci el otomobiller için sigorta değerlerine göre azami taşıt kredisi tutarları;

  • 0 ile 400.000 TL arasındaki otomobiller için değerin en fazla %70'i,
  • 400.001 TL ile 800.000 TL arası otomobillerde değerinin %50'sine kadar
  • 800.001 TL ile 1.200,00 TL arasındaki otomobiller için değerin en fazla %30
  • 1.200.001 TL ile 2.000.000 TL arasında taşıt kredisi, değerin en fazla %20'sine kadar kullandırılabilir.

Ayrıca, geliri sabit ve maddi durumu iyi olan gerçek kişilere verilecek krediler de taşıt rehni teminatı olarak kullanılabilecektir. Öte yandan, Banka'nın uygun görmesi halinde ek teminat, gayrimenkul ipoteği veya nakit-mevduat-döviz depo rehni istenebilir.

05 Ara 2022 - 13:00 - Ekonomi