Zonguldak TOKİ Kura Çekimi Canlı izle! YouTube Zonguldak TOKİ kura çekimi izleme linki! "5 Aralık 2022"

Bir çok vatandaşın merak içerisinde beklediği Zonguldak TOKİ Kura Çekimi canlı izleme linkini sizler için araştırdık. 5 Aralık Pazartesi Zonguldak kura çekimi canlı izleme ekranı sizlerle...

Büyütmek için resme tıklayın

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında Zonguldak ilinde kura çekilişi yapılıyor. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk Evim kampanyasına, gençlerden emeklilere, engellilerden şehit yakınlarına ve gazilere kadar 5 milyon 135 bin geçerli başvuru yapıldığını söyledi.

İstanbulluların sosyal konut ve arsa projelerine yoğun ilgi gösterdiğini, kendilerinin de bu ilgiye kayıtsız kalmadıklarını belirten Kurum, "Kasımda sona eren arsa ve iş yeri başvurularımızın süresini 15 Kasım'a kadar uzattık. Tabi 25 Ekim'de ilk temellerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 40 gün sonra attık. İlk kuralarımızı 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlatıyoruz." dedi.

Bakan Kurum, konutların teslim süresine ilişkin de "Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250 bin konutumuzu teslim edeceğiz. Projemize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz. Milletimiz için en güzelini yaptık, yapıyoruz, yapacağız." dedi.

05 Ara 2022 - 10:24 - Ekonomi