SSK ve Bağ-Kurlu Emekliye Müjdeli Haber Geldi! 3 Kamu Bankası Rekor Promosyon Sunuyor

Özel ve kamu bankaları promosyon için rekabet etmeye devam ediyor. 1 Aralık'ta insanların bankaların promosyon tutarlarını düşünmesi üzerine ek tutarlar açıklanmaya başlandı. Aralık 2022 promosyon tutarları aşağıda listelenmiştir.

Ticari bankalar tarafından ödenen promosyon ödemeleri kamu bankalarını da kapsamıştır. Emekli promosyon ücretleri SGK'nın kararı doğrultusunda artırıldı. 13 milyon emekliyi etkileyen promosyon ödemelerinde yeni bir aşamaya geçildi. SGK, 19 banka ile yeniden protokol imzaladıktan sonra anlaşmaya vardı. Promosyon tutarları vatandaşlara SSK ve Bağ-Kur aylıklarına göre ödenmektedir. Emekliler hala en iyi promosyonlara sahip bankaları arıyor. Temmuz ayındaki fiyat artışları ile birlikte promosyon oranları da yükseldi. Promosyon rakamları 750TL'den 10.000TL'ye yükseltildi.

Kamu Bankalarının Promosyon Ödemeleri

Kamu ve özel bankalar tüketiciler için rekabet etmeye devam ediyor. En iyi oranları sunan bankalar, vatandaşlarının ilk tercih ettiği bankalardır. Promosyon ödemesinden yararlanmak isteyen vatandaşların maaşlarını üç yıl süreyle aynı bankadan almayı taahhüt etmeleri gerekmektedir. Emekliler, beyan edilen yeni miktarların parametreleri dahilinde en az 5000 TL alıyor.

Emeklilere üç yıl süreyle verilen promosyon ödemeleri SGK ile yapılan anlaşmaya göre artırıldı. Gelişmeler ışığında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından yapılan emekli promosyon ödemeleri inceleniyor. SGK'nın vardığı anlaşma şartlarına göre 3 yıl için minimum promosyon ödemesi 5000 Türk Lirası, ancak özel bankalar 7500 Türk Lirasına kadar promosyon ödemesi sağlıyor.

Promosyon Ödemeleri Ne Kadar Oldu?

1 Kasım 2022'de Mart 2020 sözleşmesinin parametreleri kapsamında belirlenen rakam revize edildi. SGK ile anlaşmalı 19 bankanın güncel promosyon tutarları ise tek tek açıklanmaya devam ediyor. Promosyon ödemeleri bankaların sözleşme parametreleri dahilinde emekli vatandaşın maaşına göre yapılır. Bu durumda yapılan ödemeler şunlardır:

  • 3.500 TL'ye kadar emekli maaşı alanlar için 3.000 TL.
  • 3.500TL'den 7.500TL'ye emekli maaşı alanlara 3.500TL
  • 7.500TL ile 10.000TL arasında emekli maaşı alanlar için 4.500TL
  • 10.000TL ve üstü emekli maaşı alanlar standart olarak 5.000TL alıyor.

Promosyon ödemeleri, üç yıl boyunca müşteri olarak kalmayı taahhüt eden müşterilere verilir. Üç yıl boyunca ödemeler peşin yapılır.

# emekli

04 Ara 2022 - 12:00 - Ekonomi