Pilates İçin Nasıl Giyinilir: Yapmanız ve Giymemeniz Gerekenler

Pilates İçin Nasıl Giyinilir: Ne Yapmanız ve Giymemeniz Gerekenler, pilates için ne gerekli pilates için gerekli malzemeler

Büyütmek için resme tıklayın

İlk Pilates dersiniz yarın ama ne giyeceğinizi bilmiyorsunuz! Sadece bir tişört ve motorcu şortu mu giymelisin? Tenis ayakkabıları? Ayakkabıya bile ihtiyacın var mı? Neyse ki, bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için doğru yere geldiniz. Genel olarak Pilates, bir pozisyondan diğerine serbestçe hareket etmenizi sağlayan esnek, rahat giysiler gerektirir. Kıyafetinizden hâlâ emin değilseniz, burada Pilates'te ne giymeniz ve giymemeniz gerektiğine dair kapsamlı bir rehber var.

Pilates İçin Bilmeniz Gerekenler

Pilates, vücuda oturan, nefes alabilen giysiler gerektirir. İdeal kıyafet bir atlet ve tozluktur, ancak derse şort da giyebilirsiniz.
Yaralanmaları önlemek için püsküllü veya büzgü ipli giysiler giymeyin - pilates ekipmanına takılabilirler!
Erkekler , eğitmeni teşhir etmekten kaçınmak için normal spor şortlarının altına kompresyon şortları giyebilirler.
Pilates kıyafeti seçerken esneklik ve rahatlık en önemli faktörlerdir. Antrenmanınız sırasında yukarı çıkmayan giysiler giydiğinizden emin olun.

Bedene oturan bir üst giyin.
Bol giysiler eğitmenin formunuzu görmesini zorlaştırır. Eğitmeninizin vücut hareketlerinizi analiz edebilmesi için üzerinize tam oturan bir antrenman üstü giymeniz önemlidir . Yaralanmaları önlemek için uzuvlarınızı ve göğüs kafenizi gösteren bir atlet veya uzun kollu bir üst seçin.
Pilates, bir matın üzerine uzanmayı içerir, bu nedenle arkadan bağlanan üst kısımlardan kaçının - dikkatin dağılmasına veya rahatsızlığa neden olabilirler.
Antrenmanınız sırasında ekstra sürtünmeyi önlemek için düz dikişli giysiler seçin.

Esnek taytları seçin.
Altlarınızın rahat olduğundan ve yeterli koruma sağladığından emin olun. Pilates sırasında, bacaklarınız genellikle birbirinden ayrılır veya başınızın üzerine yayılır. Vücudunuza oturan tozluklar idealdir, ancak derse şort giyebilirsiniz; eğitmeninizi teşhir etmekten kaçınmak için şortun üzerinize tam oturduğundan/astarlı olduğundan emin olun! 
Tozluk içinde kendinizi rahat hissetmiyorsanız , normal spor şortunuzun altına kompresyon şortu giyin.
Altlarınızın dik olmadığından emin olmak için çömelme veya hamle yapın ve şortlarınızın çok kısa olmadığından emin olun (yukarı çıkmalarını önlemek için).

Nefes alabilen kumaşları seçin.
Nem tutmayan kumaş Pilates sırasında seni serinletir. Fitilli gömlekler nemi cildinizden uzaklaştırarak sizi kuru ve tersiz tutar. Aynı zamanda, vücuda tam oturan ve hafif olduğu için Pilates için ideal bir malzemedir.
Birkaç ince ayar ile, erkekler spor salonunda giydikleri kıyafeti Pilates sınıfına da giyebilirler. Pamuklu bir tişört yerine, eğitmenin formunuzu kolayca düzeltmesine izin vermek için daha ince, nem emici bir üst giyin. 


Düşük etkili bir spor sutyeni giyin.
Göğsünüzü desteklemek için düşük etkili bir sütyen seçin . Pilates yüksek yoğunluklu bir egzersiz değildir, ancak yeterli göğüs desteğine sahip olmak yine de önemlidir. Sütyen takmamak göğüs bağlarınızı zorlayarak ağrıya ve (potansiyel olarak kalıcı) doku hasarına yol açabilir. 
Daha büyük bir göğüse sahipseniz, kas gerginliğini azaltmak ve fiziksel performansın en üst düzeyde olmasını sağlamak için yüksek etkili bir sütyen seçin.


Sıkı çoraplara yatırım yapın.
Ayaklarınıza kramp girerse veya üşürseniz, ders sırasında sıkı çoraplar giyin . Pilates genellikle çıplak ayakla yapılır, ancak ekstra stabilite istiyorsanız çorap giyebilirsiniz. Gripli çoraplar en iyi seçenektir çünkü antrenmanınız sırasında kaymayı önlerler. 
Daha sıcak bir stüdyodaysanız (veya ayaklarınız terliyorsa), parmaksız kavrayan çorapları tercih edin - geleneksel kapalı burunlu çoraplardan daha fazla havalandırma sağlarlar!

# Spor

03 Ara 2022 - 20:38 - Yaşam