Esnaf Kredi Desteğinde Sona Geliniyor! 0.75 Vade İle 60 Ay Kredi İmkanı Başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı esnafın yanında yeni krediler vermeye devam ediyor. Son yapılan açıklama ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnafın finansman zorluğu yaşamaması için destek ödemelerinin yapılacağını duyurmuştu.

Sadece 0.75 vade imkanından yararlanarak son derece hızlı bir şekilde kredi ayrıcalığından da yararlanmak mümkün olmaktadır. İşte tüm detaylarla Esnaf ve Kredi Başvurusu şartları şu şekilde ortaya çıkıyor.

Usta Girişimci – Esnaflar ve Sanatkarlara Destek Kredisi Duyurusu Yapıldı!


Buna göre 3308 Sayılı Mesleki eğitim kanunu kapsamında yer alan ve kredi başvuru tarihi itibariyle en az 1 senelik ustalık belgesine sahip meslek kollarında %100 faiz indirim oranı uygulanmaktadır. Bu destek indirimi ise pek çok konu başlığı esnaf ve sanatkarlar açısından son derece ayrıcalıklı bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.
Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında da Destekler Devam Ediyor
Aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanlığı; Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek kollarında da esnaf ve sanatkarlara destek vermeye devam ediyor. El sanatları ile ilgili çalışmalarını sürdürenler, dokuma işçileri, bakır işçileri ve işletmeleri, semercilik, yazmacılık ve yorgancılık , keçecilik ve taş işçiliği gibi iş kollarında %100 faiz indirimine gidilmesine kadar veriliyor.


Son Olarak Gençlerde Unutulmadı

Aynı şekilde genç esnaf ve sanatkarlara verilen destekler de çok ciddi anlamda dikkatlerde yer almaya devam ediyor.


Buna göre bu şartlardan yararlanmak için ve 35 yaşını doldurmayan genç girişimci ve sanatkarlarda KOSGEB tarafından onaylanan projelerini sunmaları durumunda 300.000 TL’ye kadar %100 faiz indirim oranı ile kredi imkanından yararlanabilecekler. Bu da Hazine Bakanlığı tarafından sunulan ayrıcalıklı seçenekler arasında yer almaya devam ediyor.


Esnaf ve Sanatkarlara Destek Ödemeleri 100 Milyar TL’yi Aşıyor

Yapılan açıklamaya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından esnaf ve sanatkarları desteklemek amacıyla yapılan bu yardımların 100 milyar liranın üzerine çıktığının da altı çizildi. Dilerseniz 3 – 6 dilerseniz de 60 aya kadar bu kredi imkanlarından son derece kısa süre içerisinde yararlanmak mümkün olmaktadır.

03 Ara 2022 - 21:15 - Ekonomi