Sizde 3 Ay Ertelemeli 100.000 TL Kredi Alabilirsiniz! Hemen Yapı Kredi Şubelerine Başvurun

Hatırlarsanız kasım ayında aralık ayının kredi ayı olacağının sinyallerini verdiğine dair haberler yapmıştık. Hem Emeklilikte Yaşa Takılanlar hem de ihtiyaç sahiplerinin rahatlaması için pek çok kredi seçeneği ön plana çıkıyor.

Özellikle artan ihtiyaçların azaltılması için bankalarda her gün ayrıcalıklı bir haberle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Hiç şüphesiz bunlara arasında Yapı Kredi bankası önemli bir noktada yer almaktadır.


Ayrıcalıklı Kredi Seçenekleri

Son dönemlerde özellikle emekli promosyon sistemi ile attığı adım ile adından bahsettirmeyi başaran banka şimdide dar gelirlileri unutmayarak yeni bir promosyon kampanyasına adım atıldığını duyurdu. Buna göre siz de anında 100.000 TL ödeme alarak ödemelere de 3 ay sonra başlayabilirsiniz.


Peki ama bu kampanya seçenekleri nasıl işliyor? Bu detayları sizinle paylaşalım istedik.

Kredi seçenekleri hakkında örnek bir ödeme tutarı belirledik. Her ne kadar taksit ve ödeme seçenekleri değişkenlik gösteriyor olsa da ortalama bir hesaplama ile 100.000 TL için şunları söylemek yanlış olmayacaktır. Buna göre 100.000 TL kredi almak istediğinizi varsayacak olursak:


Ayda 6.795 TL ödeme ile 21 ay vade ile sahip olmanız mümkün olmaktadır. Neden 21 ay diye soracak olursanız bu kredide üç aylık vade erteleme seçeneği bulunur. Buna göre 24 aylık vadeyi 21 ayda ödeyebilirsiniz.


Faiz oranı 2.79 olan kredide maliyette duruma göre değişiklik gösterebilir.

Banka Kredi Verirken Neleri Baz Alıyor?

Banka kredi verirken öncelikle ödeme güçlüğü çekip çekmeyeceğinizi baz almaktadır. Ödeme alışkanlıklarınız maaşınız, kredi kartı kullanımınız ve diğer borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediğine de bu süre içerisinde dikkat edilir.


Yine ortalama olarak Yapı Kredi üzerinde 200.000 TL kredi hesaplaması yapacak olursak şu şekilde bir tablo ortaya çıkabilir.
200.000 TL’de toplam geri ödeme ve faiz oranı 12 taksittir. Yalnız taksit ödemeye 3 ay sonra başladığınız için 9 ay taksitlendirme yapılmıştır. Buna göre aylık taksit tutarı 26.122 TL olarak belirlenirken 200.000 TL’ye de bu şekilde sahip olmanız mümkün olmaktadır.

# emekli

03 Ara 2022 - 20:45 - Ekonomi