KPSS Şartı Aranmaksızın İşçi Alınacak! Başvurular Noter Kurası İle Sonuçlanacak

Her geçen gün İŞKUR üzerinden yayınlanan yeni bir iş haberi ile karşınıza çıkıyoruz. Son derece kısa süre içerisinde başvurabileceğiniz ve başvuruları İŞKUR üzerinden tamamlayabileceğiniz bu seçeneklere siz de son derece kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Başvurular içerisinde 54 farklı ilde yapılacak olan ve kura ile belirlenecek olan seçmeler hakkında genel şartlar ve özellikler de şu şekilde oldu.


224 Daimi İşçi Alınacak

Buna göre 141 kişilik kadrolar arasında 83 tanesinin de eski hükümlü olarak istihdam edilmesine karar verildi. Adaylardan aranan şartlar ise İŞKUR tarafından yayınlandı. Aynı zamanda başvuran kişilerin çekilişi noter huzurunda kura ile yapılacak sonraki süreçte de kadroların 4 katı kadar aday sözlü sınava dahil olacaklar.


Buna göre kısaca başvuru şartlarını şu şekilde özetlemek mümkündür.
Öncelikle bu iş alanlarda iş başvurusunda bulunmanız için başvurunun son gününe kadar 18 yaşını doldurmuş olmanız şartı aranmakta ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gerekmektedir. Bunun dışında kamu haklarını kullanmaktan da yoksun olmamak önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.


Başvuru tarihi itibariyle sosyal güvenlik kurumunda da emeklilik yada yaşlılık aylığı gibi aylıklardan yararlanmamak gerekmektedir. Adayların engellilik durumlarını ise sağlık kuruluşlarından aldıkları raporlarla belgelemek gerekmektedir.


Özel Başvuru Şartları Hakkında Bilgi

Hem engelli kadrosu ile ilgili hem de eski hükümlü kadrosu ile ilgili özel şartların belirlendiğini de belirtmek gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için öncelikle, İŞKUR internet sitesinde yer alan bilgilere göz atmanız tavsiye edilmektedir. Hem engelliler hem de eski hükümlüler için eğitim şartı ise en az orta öğretim mezunu olmak şartı olarak ön plana çıkar.


Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve farklı konu başlıklarına hızlı bir şekilde göz atmak için siz de adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
İŞKUR aralık sonuna kadar yeni iş ilanları da açıklayacağını belirtti. Yalnız ikinci haftadan sonra yapılan – açıklanan iş ilanlarının alım sürecinin yeni yılın ilk ayına kalacağını da hatırlatmak isteriz.

03 Ara 2022 - 19:30 - Gündem