Emeklilerin Gözü Kulağı Bu Haberde! Kamu Bankaları Ek Ödeme Yapıyor

Vakıfbank – Halkbank ve Ziraat Bankasının yaptığı duyuru ile birlikte emeklilere uygun faiz oranı ile kredi imkanı sağlanıyor.

Son dönemlerde promosyon ödemeleri ile ilgili pek çok açıklama yapılmış olsa da aslına bakılırsa bu seçenekler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmakta mümkün olmaya başladı. Peki ama emekliler tam olarak nasıl bir ödeme alacaklar bu krediye nasıl başvuracaklar işte detaylar!


Kamu Bankalarına Başvurmak Yeterli

Öncelikle hatırlayacağınız üzere kısa bir süre öncesinde hem özel bankalarda hem de kamu bankaların müşterilerle alakalı çok ciddi bir rekabet ortamı ön plana çıkmıştı. Bu konuda farklı seçenekler dikkatlerden kaçmamış olsa da kamu bankalarının bu konuda attıkları adımlarda dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştı.


Özel bankalar promosyon ve diğer ödeme seçenekleri ile bir adım öne çıkmış ve pek çok emeklinin banka ve maaş hesabı taşıma işlemi tamamlanmıştı. Bu tabloya göre hem uygun faiz oranından ödeme yapma imkanına sahip olabilir hem de hızlı bir şekilde bankaların ayrıcalıklı dünyasından siz de yararlanabilirsiniz.

Bankaların Faiz Oranları ve Toplam Krediler


Genel olarak sizin için üç devlet bankasını da baz alarak 25.000 TL ve 36 ay vadeli olacak şekilde kredi hesaplaması yaptık. Tablo ise şu şekilde oldu:


Buna göre Ziraat Bankasından kredi kullanmak isterseniz aylık 1.019 TL taksit ve 1.79 faiz oranıyla çektiğiniz bu krediyi toplamda 36.800 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Aynı şekilde Halkbank üzerinden bu krediyi kullanmak isterseniz bu sefer de aylık 1.039 TL taksit ve 1.89 faiz oranı ile krediyi çekebilir ve toplamda 37.528 TL olarak krediyi geri ödeyebilirsiniz.

Eğer Vakıf Bank müşterisi iseniz bu sefer de rakamların şu şekilde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Buna göre Vakıfbank’tan 25.000 TL Krediyi alarak, aylık 1.043 TL taksitle ve 1.91 faiz oranı ile toplamda 37.674 TL olarak geri ödeme imkanınız olabilir.

Tüm bu seçenekler hakkında bilgi sahibi olmak ve farklı oranlarda kredi kullanmak için size en yakın banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

03 Ara 2022 - 18:30 - Ekonomi