Ankaralılar Dikkat 3 – 4 Aralık’ta Genel Elektrik Kesintisi Olacak! İşte Kesinti Olacak Yerler

Bir süredir Ankara ile ilgili elektrik kesintisi haberlerini çok sık yapmaya başladık. Hem bakım yapılacak olması hem de ilçeler bazında düzenli kesintilerin yapılacak olması da vatandaşı zor durumda bırakabiliyor. Biz de bu haberimizde önceden bilgi sahibi olmanız açısından elektrik kesintileri ve kesinti yapılacak noktaları detaylı bir şekilde paylaştık.

Elektik kesintisi yapılacak noktalar öncelikle Cumartesi ve 4 Aralık Pazar’ı kapsayacak şekilde farklı noktalarda yapılacak buna göre; Ankara’nın Keçiören ve Çankaya’nın yanı sıra Mamak – Yenimahalle ve Sincan Elektrik kesintileri de dikkatleri üzerinde topluyor. Peki kesintiler ne zaman olacak ve ne zaman güç verilmeye başlanacak? İşte bu sorunun cevapları…


Keçiören Elektrik Kesintisi Nedenleri?

İlk olarak Keçiörenden başlayabiliriz. Keçiören’de diğer şebeke arızası nedeniyle bir elektrik kesintisi yaşanmıştır. Keçiören Pınarbaşı ve Keçiören Ağaçkakan sokak ve civarında şebeke arızası kaynaklı elektrik kesintisi yaşanmaktadır.


Bu sebeple enerji verilmesinin gün içerisinde başlanacağının da altını çizmek gerekiyor. Aynı şekilde Ankara Keçiören Uğur Mumcu sokak ve Ankara Keçiören 1653 sokak bölgesinde de şebeke arızası kaynaklı elektrik kesintilerinin olduğunu ve gün içerisinde elektrik akışının da devam edeceğinin beklendiğini de belirtmek gerekiyor.

Etimesgut Elektrik Kesintisi


Ankaralıların sorduğu ve merak ettiği bir diğer elektrik kesintisi bölgesi de Etimesgut oldu, yine şebek arızası, şebeke bakımı ve tesis bakımı nedeniyle Etimesgut içerisinde de elektrik kesintilerinin yaşanacağını söyleyebiliriz.


Etimesgut, Eryaman 282 sokak bölgesinde bilgi dahilinde elektrik kesintisi yaşandığını belirtmek yanlış olmayacaktır. Bu bölgede oluşan arıza kısa bir süre içerisinde giderilecektir.


Aynı şekilde Ankara Etimesgut Yukarıyurtçu ve Eskişehir Devlet yolu sokak bölgesinde elektrik kesintisi olmaktadır.


Tüm bu seçenekler bir araya geldiğinde hem Etimesgut hem de Keçiören’de hafta sonu planlanan elektik kesintilerinin kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılması planlanmaktadır. 


Özellikle tek bir anda kesinti yaşanmaması açısından düzenli bir şekilde plan dahilinde kesinti yapılan Başkent’te önümüzdeki hafta Pazar günü de aynı bölgelerin farklı sokaklarda kesintiler olacağının altı çiziliyor.

03 Ara 2022 - 22:00 - Gündem