Toki Kura Çekiminde Süre Daralıyor! Büyükşehirler 3 – 7 Aralık Tarihlerini Bekliyor

Hatırlarsanız kısa bir süre öncesinde Toki kura çekimlerine kimlerin katılıp kimlerin katılmayacağı ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yayınlanmıştı. İller bazında açıklanan bu listelerde kuraya girmeye hak kazananlar ile kuraya girmeye hak kazanamayanlar şeklinde iki farklı liste hazırlanmıştı.

Şimdi ise 2+1 ve 3+1 dairelerin çekiliş sonuçları ile ilgili sorular gelmeye başladı. Kura çekim tarihleri ve merak edilen sorularda yavaş yavaş yanıt bulmaya başladı. Her geçen gün farklı seçenekler ön plana çıkarken bu konuda haberlerin il bazında ortaya çıktığını da belirtmek yanlış olmayacaktır.


3 ve 7 Aralık Arası Önemli Gün

Özellikle Ankara başta olmak üzere İzmir ve İstanbul için bu tarih aralığının son derece önemli olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yapılacak kura çekimleri de youtube üzerinden canlı yayınlandığı için bu seçeneklere de göz atmak önem arz ediyor.


Çekilişlerin Youtube üzerinden de canlı yayınlandığını ve noter huzurunda tamamlandığını da belirtmek gerekiyor. Her ne kadar çekilişler 1 aralık tarihi itibariyle başlamış gibi görünse de aslına bakılırsa Türkiye’nin çok büyük bir kısmını ilgilendiren büyükşehir takviminin de çoğunlukla 3 – 7 aralık arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.


Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi

Bu konuda farklı seçenekler ön plana çıkıyor. Şimdilik 1 aralık tarihi itibariyle yapılacak olan çekiliş listesini ise şu şekilde paylaşabiliriz. Bazı illerde bulunan bazı ilçelerde ise süreç biraz daha uzayabiliyor.


1 Aralık 2022: Bolu
1 Aralık 2022: Karaman
2 Aralık ve 3 Aralık 2022: Düzce
2 Aralık ve 7 Aralık 2022: Konya
4 Aralık ve 5 Aralık 2022: Zonguldak
6 Aralık 2022: Bartın
7 Aralık 2022: Karabük


Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kura çekilişlerinin ardından kimin hangi daireyi alacağına dair açıklama da mart ayı itibariyle yapılacağa benziyor. Çünkü uzun vadede bu sürecin hem problemi olması hem de herkesin aklında bulunan soru işaretlerini yanıtlaması açısından da önem taşıdığını belirtmiş olalım. Kısa süre içerisinde tüm bu seçeneklere de ulaşmak mümkün olmaktadır.
 

03 Ara 2022 - 19:00 - Gündem