43 Yaşında Emeklilik Kapıda! EYT’de Yeni Dönem Başlıyor

Hatırlarsanız emekli promosyon indirimlerini oldukça uzun bir süredir konuşuyoruz. Sonraki süreçte ise bankaların tanıtımını yaptığı kredi imkanlarından da bol bol bahsetme imkanımız oldu. Sonraki süreçte ise EYT’liler hakkında derin yorumlar yapılmaya başlandı.

99 öncesinde gün şartını tamamlayan fakat yaşa takılan kişiler için ortaya çıkan EYT’de sona gelinmiş gibi görünüyor. Bakalım bu sene tam olarak nasıl bir karar verilecek.


Kim Ne Zaman Emekli Olacak?

Bu da son dönemlerde çok sık sorulmaya başlanan bir soru olarak ön plana çıkmakta. İlk etapta 1.5 milyona yakın kişinin emekli olacağı düşünülse de orta – uzun vadede bu sayının ikiye katlayarak 3 milyon sınırına yaklaşacağı ön görülüyor. Şimdilik bu konuda da net bir yorum yapmak pek mümkün değil gibi görünmekte, yine de bekleyip hep birlikte bu süreci daha yakından takip edebiliriz.


Neler Konuşuluyor

Özellikle EYT’liler hakkında pek çok konu başlığının masaya yatırıldığını söyleyebiliriz. Buna göre yıl şartı tamamlayanların emeklilik yolu açılacak. Yalnız bu süreç içerisinde kimler emekli olma kararı alacak yada kimler emekli olacak bu konuda daha detaylı bilgiye de yine zaman içerisinde ulaşmak mümkün olacak gibi görünüyor. Şimdilik bu konuda da net bir yorum yapmak ne yazık ki pek mümkün değil.

EYT’lilere Yeni Bir Müjde Daha Geldi


Her ne kadar belirsizlik iklimi yoğun bir şekilde hissediliyor olsa da EYT’lilerin yüzünü güldürecek bir dizi haber gelmeye devam ediyor. Bunlar arasında ilk sırada yer alan konu başlığı şu oldu. Buna göre EYT’liler ilk olarak bankalardan promosyon alarak emekli olduklarını takip eden üçüncü gün 10.000 TL’ye yaklaşan bir ödeme alacaklar gibi görünüyor.


Bir diğer müjde de aynı şekilde SGK’dan yapılacak olan toplu ödeme sözü ile ortaya çıktı. Buna göre maaş oranına göre belli oranlarda toplu ödeme müjdesi de veriliyor. Bu sayede erken yaşta emekli olmasına rağmen oldukça iyi bir orandan, maaş alma ve promosyon gibi bir takım ek imkanlardan yararlanmakta mümkün olacak gibi görünüyor.

# emekli

02 Ara 2022 - 23:15 - Gündem