EYT’lilere 5 Bin TL Prim Ödeme Yapılacak! Ödemenizi Alın Evinize Öyle Gidin

Son zamanlarda emekli promosyon ödemelerinden sonra en fazla EYT’lleri konuşuyoruz. Genel olarak yapılan düzenleme ile birlikte EYT’lilerin ne kadar maaş alacakları, ne zaman emekli olacakları gibi pek çok sorun akıllara geliyor. Şimdi ise kimlerin emekli olabileceği ve emekli olursa ne kadar emekli maaşı alacakları da en sık akıllara gelen sorular arasında yer alıyor.

Aslında bu konuda net bir yorum yapmak pek mümkün olmuyor yine de ortalama bir rakam mümkün oluyor. İlk başta yaklaşık olarak 1.5 milyon kişinin emekli olacağını yada emekli olmaya hak kazanacağı ön görülüyor. Sonraki süreçte ise yaklaşık olarak 3 milyon kişinin emekli olmasına kesin gözle bakılıyor. Yine de bunların rakamsal olarak mevcut durum dahilinde değerlendirildiği de unutulmamalıdır. Eytliler hakkında son kararı yine o kişiler kendileri vereceklerdir.


Bazı Haberler Geliyor

Özellikle EYT’liler hakkında bazı önemli haberlerin geldiğini de belirtmek gerekiyor. Son olaraksa emekli ile emekli olmayanlar arasındaki SGK prim farkının karşılanacağının müjdesinin bakan tarafından verildiğinin de altı çiziliyor. Bu sebepten çalışanların %80’inden fazlasının mevcut yerlerinde çalışmaya devam etmek istedikleri de görülüyor.


Ne Kadar Maaş Alacaklar

Hiç şüphesiz EYT’liler içinde en çok sorulan soru bu olarak dikkat çekiyor. Aslına bakılırsa EYTliler için birbirinden farklı formüllerin ön plana çıktığını unutmamak gerekiyor. Bu konuda alınan maaşı da yine hizmet süresi ve yaş gibi etmenler belirleyecektir. Bu sebeple emekli olma hakkı kazanan herkes için bu durumu detaylı bir şekilde masaya yatırmak mümkün olabiliyor.


Her ne kadar EYT’lilerin ne kadar maaş alacaklarını bilemesek de ocak ayından sonra 10.000 TL’ye yaklaşan promosyon ödemelerinden faydalanacaklarını biliyoruz. Şimdi en üst promosyon ödemesi Garanti – İng ve Yapı Kredi tarafından verilen 7.500 TL’dir. Yalnız bankaların bu rekabeti yeni yılda yeni rakamlarla sürdürmesine de kesin gözüyle bakılmaktadır. Bu sebeple kimin ne kadar maaş alacağına bağlı olarak ortalama fiyatlandırmalar ve genel seçenekler hakkında da daha detaylı bilgi sahibi olmak mümkün olmaktadır.

# emekli

02 Ara 2022 - 22:45 - Gündem