Arabanız Yoksa Artık Olacak! Uygun Fiyata Herkes Araba Sahibi Olacak

Arabalara geçtiğimiz ay çok ciddi bir indirim gelmişti. Hatırlarsanız ucuz kalan bazı arabalara %19’a varan indirimler dikkatleri üzerine çekmişti. Buna göre fiyatları neredeyse 550.000 TL’ye yaklaşan bazı araçların da bu indirimle birlikte 400.000 TL’nin altına gerilediğini görmek mümkün oldu. Peki ama bu arabalar hangileriydi?

Sizin için indirime giren araçları kısaca hatırlayacak olursak şunlar olduğunu söyleyebiliriz: Fiat Egea, Renaul Clio, Hyundai i20! Bu araçlardan sadece bir kaçıydı. Peki ama bu indirim rüzgarı daha ne kadar sürecek?


Peki Ama Araba Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Araba satın almak kolay bir iş değildir, özellikle de piyasada yeniyseniz. Belirli bir modelde karar kılmadan önce çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Örneğin vergide meydana gelen bu indirim sizi çok da etkilemesine izin vermeyin. Bir araba satın almayı düşünürken akla gelen ilk şey fiyat etiketi olabilir ama sizin öncelikleriniz de kararlarınızda etki yapsın. Kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurulması gereken başka şeyler de olduğunu unutmamak önemlidir.


Bazı İndirimli Araçlar


Bu indirim öncesinde ve sonrasında şu araçların dikkatleri üzerinde topladığını belirtmek yanlış olmayacaktır.

  • Fiat Egea Hatchback: 337.800 TL
  • Renault Clio: 373.000 TL
  • Renault Taliant: 372.000 TL
  • Kia Picanto: 369.420 TL
  • Hyundai i20: 364.520 TL
  • Fiat Egea Sedan: 355.800 TL
  • Hyundai i10: 300.566 TL

Yeni arabanızda hangi özellikleri istediğinizi bilmelisiniz, böylece bu özelliklere sahip bir araba seçebilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz modelin özelliklerine bakmalı ve ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız. Yukarıda belirttiğimiz araçlar aynı görünse de bazı temel farklılıkları olduğu da unutulmamalıdır. 


Bir diğer konu da yakıt ekonomisi olarak ortaya çıkar. Siz de satın alacağınız aracın şehir içinde performans aracı olmasını ve uzun vadede avantajlı bir şekilde yolculuk yapmanıza olanak sağlamaktadır. Yukarıda listesini verdiğimiz araçlara göz atarak siz de hızlı bir şekilde bütçenize uygun bir araç satın alabilirsiniz. Aynı zamanda burada yer verdiğimiz araçlara kısa bir süre içerisinde zam geleceğini de unutmamanız gerekiyor.

02 Ara 2022 - 22:00 - Gündem