Bu Listede Varsanız İşiniz Hazır! Toplamda 42.500 Kişi Alınacak

Sağlık Bakanlığı personel alım başvurularının açıldığını söyledi. Son dönemlerde haberlerde sıklıkla dillendirilen ve netlik kazanmayan alımda rakamlar ve yerler bile belirlendi.

Başvurular nereden olacak? Kimler alınacak? Diğer bilinmeyen tüm konu başlıklarını sizin için bir araya topladık. İşte detayları ile birlikte 42.500 alım haberi sizin için…


Başvurular Nereden Yapılacak?

Pek çok kişinin merakla beklediği ve bu konu farklı yorumların yapıldığı alım ilanında sona gelindi. Buna göre alım işi için öncelikle 3.000 kişi alınacağı yazılıp çizildi. Sonrasında ise bu rakam önce 15.000 sonrasında ise 30.000’e kadar çıkmıştı ve en son noktayı 42.500 personel alımı yapılacağını söyleyen sağlık bakanı koydu.


Bu ilana başvuruların İşkur üzerinden yapılacağının altını çizelim. Buna göre İşkur üzerinden hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilir ve alım ekranına sizler de göz atabilirsiniz. Tüm bu seçeneklere daha detaylı ulaşmak ve farklı konu başlıklarına göz atmak için kesinlikle doğru adreste olduğunuzu belirtmek istiyoruz. Peki ama kimler alınacak? Dilerseniz öncelikle bu sorunun cevabına değinelim.

Alım Yapılacak Personeller

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 1183 sözleşmeli personel, 11.317 sürekli işçi ve 30.000 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Peki ama bu işlem için şartlar ve bazı bilinmeyen detaylar var mı? Bunları da detaylı bir şekilde araştırdık.


Yine sağlık bakanlığından yapılan açıklamaya göre 400’ü lisans mezunu büro personeli, 38 istatistikçi, 70 Bilgisayar mühendisi, 116 biyomedikal mühendis, 15 çevre mühendisi, 10 elektrik elektronik mühendisi 24 endüstri mühendisi 27 inşaat mühendisi ve 483 ortaöğretim mezunu şoför alımı yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Başladı?

Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre alınacak olan 42.500 personelin alımı için tarihler 28 Kasım 2022 ile 02 Aralık 2022 arasında son bulacak, buna göre siz de bu alım imkanından hızlı bir şekilde yararlanmak istiyorsanız zaman kaybetmeksizin İşkur üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda İşkur internet sitesinde yer alan bilgilerinizin güncel olduğundan da emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm bu seçeneklere göre bilgiler buna göre belirlenecektir.

02 Ara 2022 - 20:30 - Gündem