Aile Bakanlığı Öyle Bir Duyuru Yaptı ki! 1.536 TL Geri Ödemesiz Yardımınızı Beklemeden Alın

Kış aylarının yavaş yavaş etkisini gösterdiği şu günlerde önemli bir açıklama da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından geldi. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre kimlik ile başvurulması yeterli olacak ve hane başına toplam 1.536 TL ödeme yapılacak. İşte tüm bilinmeyen ve merak edilenleri ile aylık ödeme şartı.

Öncelikle bu yardımdan yararlanabilmek için 65 yaş üzerindeki ihtiyaç sahibi vatandaş olmak yeterli oluyor. Aşağıda detaylı bir şekilde yer verdiğimiz şartları taşıyan herkes aylık 1.536 TL ödeme almaya hak kazanacak! İşte tüm detaylar.


Bu yardımdan yararlanabilmek için öncelikle sosyal güvencenin olmaması şartı almaktadır. Aynı zamanda başvuru sahibi ile eşinin aylık gelirinin de kişi başı net asgari ücretin 3’te biri oranında olması gerekmektedir. Günümüz asgari ücret oranı ile hesaplama yapacak olursak bu rakamın 1.834 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Bir de başvuru yapan aile bireyinin de 65 yaş üstünde olması şartı bulunmaktadır. Tüm bu seçenekler bir arada değerlendirildiğinde aylık alma şartları da birbir yerine getirilmiş olmaktadır.

Kış Ayları Kapıda Sizde Başvurabilirsiniz

Özellikle yavaş yavaş havaların soğumaya başlaması vatandaşları da iyice alternatif çözümler aramaya itiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kış gelmeden ailelere yardım yaparak onların geçimini biraz olsun kolaylaştırmak adına şartları ön plana çıkarıyor. Farklı adreslerde ortaya çıkan bu şartlardan yararlanmak için sizde hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.


Ödemeler Her Ay Yapılacak!

Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu başlığı ise ödemelerin her ay yapılacak olmasıdır. Hak sahipleri için yapılacak olan bu ödeme kapsamında aylık düzenli olarak bu paranın ödeneceğinin altını çizmek istiyoruz.


Zamla Artacak mı?

Her ne kadar ödemelere bu ay başlanıyor olsa da aylıklar yıl başında enflasyon oranında artış gösterecek. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin zor durumda kalmasının önüne geçmek için bu indirimden siz de rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için sizde bakanlığın internet sitesinde bulunan duyuruları takip edebilirsiniz.

02 Ara 2022 - 20:12 - Ekonomi