Dar Gelirli Vatandaşa Araba Müjdesi! 180 Bin TL’yi Verin Arabanızı Alın

Ülkemizde otomobil fiyatları inanılmaz bir hızla artmaya devam ediyor. Son dönemlerde farklı markaların indirimleri ön plana çıkıyor olsa da, hali hazırda 500.000 TL altına sıfır araba bulmak neredeyse imkansız bir hal aldı.

Her ne kadar liste fiyatı olarak bu arabalar açıklanıyor olsa da, aslında gerçekte bayide bulmakta pek mümkün olmadı. Araç fiyatlarının bu şekilde yükseldiği şu günlerde vatandaşta doğal olarak uygun fiyatlı bir araç arayışına girdi.


Fiyatı Ne Kadar Olacak?

ÖTV haricinde 10.000 dolardan sıfır kilometresinin satıldığını belirtmek yanlış olmaz. Hal böyle olunca mevcut döviz kuru üzerinde düşünüldüğünde bu araçların satış rakamlarının da yaklaşık olarak 180.000 TL’den başlamasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Henüz bu aracın satış rakamı ile ilgili net bir açıklama yapılmadığı için bilgi sahibi olmakta pek mümkün olmuyor. Satış rakamı ve diğer seçenekler hakkında herhangi bir açıklama gelmesi durumunda yeniden sizi bilgilendireceğiz. Dilerseniz şimdi aracın genel özelliklerine değinelim.

Tata Tiago Özellikleri Nelerdir?


Tamamen elektrikli bir araç olarak ön plana çıkan Tiago, aynı zamanda 1199 cclik bir motor ile alıcıları ile buluşuyor. Nispeten hafif ve küçük bir araba olan Tiago’nun yaklaşık olarak 72 beygirlik bir güç ürettiğini söyleyebiliriz. Bu gücün yanı sıra torkununda 95 Nm olduğunu görüyoruz. Pek çok özelliği bakımından standart bir şehir içi elektrikli araç görünümü çiziyor olsa da ülkemizde var olan Hindistan menşeili araçlara bakış açısının ne şekilde güncelleneceğini ve satış rakamlarının ne olacağını birlikte göreceğiz. Kısa bir süre içerisinde tüm bu araç ve seçenekleri hakkında oldukça güncel ve ayrıcalıklı bilgilerin de ön plana çıktığını belirtmek yanlış olmayacaktır.


Hem Elektrikli Hem Ekonomik

Tamamen elektrikli bir model olması ve ekonomik olması nedeniyle artan elektrik maliyetleri söz konusu olduğunda pek çok kişinin değerlendireceği bir araç olarak ön plana çıkıyor. Yine de ne rakamlardan satılacağı ile ilgili net bir bilgilendirmenin yer almadığını da belirtmek istiyoruz. Hep birlikte bekleyip elektrikli bu aracın geleceğini birlikte değerlendireceğiz.

02 Ara 2022 - 18:00 - Gündem