Makyajsız Nasıl Güzel Görünürsünüz? Bu Püf Noktaları Uygularsanız Kendinizi Daha Çok Seveceksiniz

Makyajsız güzel görünmenin yolları nedir? Makyajsız güzel görünmenin püf noktasını sizler için derledik.

Büyütmek için resme tıklayın

Çıplak bir yüz, makyajlı bir yüz kadar güzeldir. Ama göründüğünüzden emin olduğunuzda her zamankinden daha güzel. Bir preteen olarak doğal güzelliğinizi tamamen görmek için aşağıdaki adımları izleyin .

Temiz ve hijyenik olun . Temiz olmak, tamamen taze olmakla ve elinizden gelenin en iyisini yapmakla ilgilidir . Temizseniz, harika görünecek ve daha da iyi hissedeceksiniz.

Her gün yıkayın, tercihen duş alın çünkü banyolar görünüşe göre hijyenik değildir. Mümkünse sabah yıkayın. Duş/banyo sizi uyandırır ve vücudunuzun gece terleme olasılığı vardır.

Sabahları duş alan kardeşleriniz varsa ve tek bir duş varsa yatmadan önce duş alın. Dışarısı sıcaksa örtüyle yatmayın, çarşafla uyuyun!
Saçınızı iki günde bir veya iyi görünmesi için ihtiyaç duyduğu sıklıkta yıkayın. Çok sık yıkamak doğal yağları soyabilir, elektriklenmesine neden olabilir ve daha yağlı hale getirebilir. Makyajsız bir genç kız gibi güzel görünmenize yardımcı olacağını düşünüyorsanız, kuru şampuan kullanmayı da deneyebilirsiniz.
Saçınızın dokusuna uygun şampuanlar ve saç kremleri bulun. Kuru bir saç deriniz varsa, kepek şampuanı kullanmayı düşünebilirsiniz.
Herhangi bir ürünü çok fazla kullanmayın. Çok fazla jel veya köpük, gerçekten kötü bir saç gününe neden olabilir.

Cildinizi nemlendirin . Bol bol su için ve cildinize uygun nemlendirici bir ürün bulun. Farklı cilt tipleri için farklı çeşitleri bulunmaktadır.
Yüzünüz yağlıysa, daima nemlendirici kullanın. İronik görünebilir ama yine de önemlidir. Aknesi olan veya yağlı ciltler için tasarlanmış birini kullanın.
Cildiniz kuruysa, daha yoğun krem ​​bazlı bir nemlendirici kullanın. Cildinizin daha uzun süre nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

Yüzünüzü sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkayın. Yüzünüzü yıkamak, gün içinde biriken kiri ve cilt hücresi katmanlarını temizlemeye yardımcı olacaktır.
Cildinize uygun bir yüz yıkama bulmaya çalışın. Muhtemelen "komedojenik olmayan" bir yıkama istiyorsunuz, bu da gözeneklerinizi tıkamayacağı anlamına geliyor.
Sivilceleriniz çıkmaya başladıysa, reçetesiz satılan sivilce ürünleri kullanın. Daha da kötüye gidiyorsa ve bu konuda endişeleniyorsanız, size yardımcı olacak bir şeyler yazabilecek olan dermatoloğunuzu ziyaret edin.

Güzel bir saç stiline sahip ol. Yüzünüzün şeklini tamamlayan ve memnun olduğunuz bir uzunluk bulun. Saçınız imajınız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.
Kuaförünüze sizin için neyin uygun olacağını sorun. Bakımı kolay bir saç modeli seçin.

Güzel koku. Parfüm kullanmak yerine güzel kokulu bir losyon kullanın ya da bırakın, nasıl koktuğunuz sizi güzel göstermez ama güzel kokmak size iyi hissettirebilir.
Güzel kokulu sabun, deodorant gibi parfüm kokusu verebilir.

Hoş kıyafetler giy. Üzerinize tam oturan ve içinde kendinizi iyi hissettiğiniz kıyafetler giyin.
Hava için giyin. Mevsim yazsa, hafif ve serin bir şeyler giyin. Mevsim kışsa sizi sıcak tutacak bir şeyler giyin.


Size uygun renkleri giyin. Belirli renkler, belirli ten tonlarında ve belirli saç renkleriyle daha iyi görünür.

En az bir çift sevimli ayakkabınız olsun. Bazen onları giyin, özellikle de sizi makyajsız güzel gösterir.


Bol bol gülümseyin Bir gülümseme harika bir aksesuardır! Güzel, beyaz bir gülümseme elde etmek için dişlerinizi günde iki kez veya daha fırçalayalım.

Kendine güven inşa edin . Kendine güven çekicidir, bu yüzden kim olduğunla gurur duy.
Omuzlarınızı geriye atın ve çenenizi yukarı kaldırın.

Saçlarınızı yüzünüzden uzak tutun ve gülümseyin.
Kendinizle gurur duyun ve görünüşünüzü asla eleştirmeyin. Herkes benzersizdir. "Kusurlarınız" utanılacak bir şey değildir - sizi belirgin bir şekilde SİZ yapan şeylerdir.

02 Ara 2022 - 14:01 - Yaşam