MİT İstihbarat Teşkilatı Operasyonlara Devam Ediyor! PKK/YPG’ye Bağlı Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Suriye'de Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT) Harekatı'na bağlı olan terör örgütü PKK/YPG'nin söz gelimi tugay subayı Kemal Pir kod isimli Muhammed Nasır, Tel Tamir vilayetinde etkisiz hale getirildi.

Güvenlik birimlerinden verilen bilgiler ışığında, bölge halkından olduğu için Barış Pınarı bölgesinin sınır hattını çok iyi bildiği belirtilen teröristin Sabotaj girişimleri için, füze konusunda eğitim aldığı ve bu alanda önemli bir rol aldığı bilgisine ulaşıldı.


İç bölgeler ve sınır bölgeleri oldukça iyi bilen terörist, MİT tarafından kısa sürede etkisiz bırakıldı

Güvenlik çevrelerinden edinilen bilgiye göre Tel Tamir'in de bildiği üzere sabotaj planlarının hazırlanmasında önemli rol oynayan ve füze konusunda uzman olan terörist İbrahim Muhammed Nasır, Barış Pınarı Harekâtı bölgesine yönelik eylemlerde büyük görevler içindeydi. İç bölgeler ve sınır bölgeleri oldukça iyi bilen terörist, MİT tarafından kısa sürede etkisiz bırakıldı.


Başındaki sözde subaylarla birlikte doğrudan sabotaj operasyonlarına karışan Nasır, eylemlerinden dolayı MİT hedef listesine yer almıştı.
Belirlenen yere gizli göreve atanan MİT ajanları sayesinde, teröristin tüm hareket ve gidişlerini takip edildi. MİT Teşkilatı düzenlemiş olduğu başarılı bir operasyonla Nasır'ı etkisiz hale getirdi.

02 Ara 2022 - 15:00 - Gündem