Bursa’da Eğitim Uçağı Düştü! İki Kişi Acı Bir Şekilde Hayatını Kaybetti

TC-UHY Bristell B23 tek motorlu uçağın Bursa'da Ovaakça Doğal Gaz Çevrim Santrali şantiyesindeki ormana çarpması sonucu Yunuseli Sportif Havacılık Derneği Başkanı pilot Hakan Köksal ve Yanında bulunan güzellik uzmanı Burcu Sağlam yaşamını yitirdi.

Başsavcılığın yapmış olduğu açıklamada, delil toplama işlemlerinin sürdüğü vurgulanırken, kazada yaşamını yitiren Burcu Sağlam ve Hakan Köksal'ın son görüntüleri ortaya çıktı.

Bursa'da eğitim uçağının düşmesi sonucu Yunuseli Sportif Havacılık Derneği Başkanı pilot Hakan Köksal ve yanında bulunan Burcu Sağlam yaşamını yitirdi.

Başsavcılık Açıklamalarda Bulundu

Bursa Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı bildirgede, Pamukova'dan kalkan tek motorlu uçağın saat 15.45 sıralarında Ovaakça bölgesindeki ormanlık alana düştüğü bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada,


"Kaza olay, olay yeri ve bilirkişi incelemeleri ile delil toplama işlemlerinin Savcı Yardımcımız koordinasyonunda savcılarımız tarafından yürütüldüğü kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Olay yerinde Genelkurmay Başkanlığı'na Bursa Başsavcılığımızca incelemelerin titizlikle yürütüldüğü ve incelemelerin durumu ve sonucuna ilişkin bilgi verildiği bildirildi.

Ankara’dan Gelen Uzman Ekip İncelemelerde Bulunacak

Kazada hayatını kaybedenlerin cesetleri otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Uçağın enkazının yarın Ankara'dan gelen ekibin çalışmasının ardından kaldırılacağı öğrenildi.

# Ankara

02 Ara 2022 - 14:00 - Gündem