Prof. DR.Ali A. Hakkında Soruşturma Açıldı! AKP Milletvekili İsmail Ok'a Davranışı Şok Etti

AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok. DR., Ali A. hakkında "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan hazırlık soruşturması başlattı. Profesör Doktor. Ali A., tutuklanma talebiyle sevk edildiği hakimlerce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Özel bir hastanede grip enfeksiyonu nedeniyle aldığı ilaçlar sebebiyle kalbinin durduğunu öne süren AKP Milletvekili İsmail Ok'a kötü davranan Prof. DR.Ali A. hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan soruşturma açıldı.


AA'nın haberine göre Prof. Ali A., savcılığın tutuklama talebiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği'ndeki adli kontrol şartından sonra serbest bırakıldı.

Kayıtları Sistemden Sildi

Savcının tutuklama emri yazısında sanıkların başvuran İsmail Ok'a operasyon sırasında kalp ve solunum kaslarını yavaşlatmak için kullanılan "Muscobloc" adlı ilacı verdiği belirtildi. Soruşturma başladıktan sonra özel hastaneden Ok'un tedavi belgelerinin istendiği ancak kayıtların zanlı tarafından sistemden silindiği ortaya çıktığı belirtildi.


Savcının yazısında şu değerlendirmelere yer verildi:

"Hastanedeki tedavi belgeleri, sorumlu hastane müdürü M.A. ve tanıkların ifadeleri, başvurucunun daha sonra sevk edildiği Ankara Şehir Hastanesi'ne müdahale eden sağlık çalışanlarının ifadeleri ve başvurucuya müdahale eden sağlık çalışanlarının ifadelerinden yola çıkılarak, kalp ve solunum durması ile hastanın hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştır.


Olayın gerçekleşmesinde konu olan ilgili ilacın uygulanmasına ilişkin hastane tedavi belge ve kayıtlarının silinmesi, şikayetçi tarafından şikayetçiye uygulanan Muscobloc ilacının türü ve muhtemel sonuçları hakkında bilirkişi görüşü, zanlının ikrarının ve dosya hacminin tamamının insan sağlığına etkisi, zanlının "kasıtlı ölüme" sebebiyet verdiğini kanıtlamaktadır.


Gerçekleşecek olan icrai bir eylemde bulunduğunu kuvvetle düşündüren somut gerçekler, işaretler ve kanıtlar vardır.”

# Ankara

02 Ara 2022 - 13:00 - Gündem