Sınavdan Düşük Alınca Dalga Geçen Arkadaşını Öldürdü! Öğrenciler Korku Dolu Anlar Yaşatan Öğrenci Cezaevine Nakledildi

12 yaşındaki öğrenci E.Ö. Tutuklandı ve bir ıslahevine götürüldü.

Sınıf arkadaşı E.D.'nin prosedürü. (12), Toroslar Mahallesi'nde bir ortaokulun tuvaletinde öğrenci F.Y'yi (12) bıçaklayarak öldürmeye ilişkin soruşturma tamamlandı.

Cezaevine Gönderildi


Adliyeye sevk edilen E.D.'nin tutuklanarak cezaevine götürülmesine karar verildi. Aynı sınıfta okuyan 12 yaşındaki kız öğrenciler, F.Y. ile Dün E.D. arasında tartışma çıktı.


Okul tuvaletinde hortumla dövdüğü F.Y.'yi bıçakla yaraladı. E.D. Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralı öğrenci tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. E.D Polis tarafından güvenli bir yere götürüldü.


Gözyaşlarıyla Toprağa Verildi


F.Y.'nin Türk bayrağına sarılı ve peçe ile sarılı tabutu dün tören için Güneykent Mezarlığı'na götürüldü. Törende anne Hacer ile baba Serdar Y. ve bazı yakınları sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alındı. F.Y.'nin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Çavuşlu Mezarlığı'na defnedildi.


Cenazeye merhum öğrencinin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AK Parti ve MHP il teşkilatı yetkilileri, öğretmenler ve vatandaşlar katılım gösterdi.


Öte yandan dün polis ekipleri tarafından emniyete götürülen E.D. hakkındaki davanın sürdüğü açıklandı.

02 Ara 2022 - 12:00 - Gündem