3.500 TL Maaş Alanlara 7.750 TL Ödeme Yapılacak Bu Haber Emekliler İçin!

Aralık ayı, zam ve emeklilik haberleri için oldukça farklı bir ay olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Özellikle aralık ayında mecliste konuşulacak ve yeni yıl ile birlikte ön plana çıkacak EYT’liler için şimdiden bankalar plan yapmaya başladı bile! EYT’liler hem birikmiş ödemelerini alacaklar hem de bankalardan promosyonlarını alacaklar. İşte tüm detaylar ve ödeme konusunda merak edilenler…

Hiç şüphesiz kış aylarının iyiden iyiye kendini hissettirmesi ile birlikte EYT’liler de son derece önemli bir seçenek olarak dikkatleri çekiyor. Bu konuda çok uzun süredir yazılıp çizilenleri bir kenara bırakacak olursak, orta – uzun vadede ödemelerin yeniden gündeme gelmesi gibi bir durumda dikkatlerden kaçmıyor.


Öncelikle EYT’lilerin ilk maaşları ne zaman olacak? Sorusunun cevabına yer verelim. Şu an için herhangi bir sorun olmazsa ve meclise geldiği gibi yasa olarak çıkacak olursa EYT’lilerin ilk maaşının şubat 2023 tarihi itibariyle alması bekleniyor. Bu durumda da başvuruların aralık sonu itibari ile başlamasına da kesin gözle bakıyor.

Hangi Ödemeleri Alacaklar

Hiç şüphesiz EYT’liler Sgk birikmiş tutarlarını ve maaşlarını birlikte alacaklar. Bunun dışında bir de 7.750 TL’yi bulan promosyon ödemelerini almaları da gündemde. Hal böyle olunca hızlı ve kesintisiz bir şekilde ödeme seçeneklerinden de yararlanılabiliyor.


Bağkur – SGK emeklileri için fark edecek mi?

Hayır hem emeklilik süresi hem de alınan promosyon tutarı sadece maaşa göre belirlenecek. Normal emeklilerde olduğu gibi EYT’liler için de ortalama rakamlardan bahsetmek mümkün.


Bankalar Güncelleme Yapacak

Şimdilik anlaşma yapan bankaların bu konuda telaffuz ettiği rakamların ortalama olduğunu da belirtmek gerekiyor. Aralık ve ocak ayının yanı sıra rekabetin arttığı günlerde hiç şüphesiz dile getirilen meblağında artmasının gündemde olduğunu belirtmek gerekiyor. Şimdilik bu konuda netlik kazanan bir durum olmasa da bankaların güncelleme yapması ile birlikte ödeme yapılacak olan tutarın da artması söz konusu oluyor. Yine de birlikte bekleyerek ortaya çıkan bu tutar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

# 2023

01 Ara 2022 - 23:45 - Ekonomi