PTT Şubelerinden yada Atmlerinden 3.340 TL Alabilirsiniz! Sizde Sorgulayın

Ekonomik, kötü gidiş pek çok habere dikkat kesilmemizi sağladı. Uygun şartlar altında devlet tarafından yapılan yardım ödemelerini, bankaların promosyon ve kredi haberlerini, kampanyaları, indirimli ürünler hakkında bilgileri de dört gözle bekler olduk.

Bir haberde ödemelerle alakalı, TC kimlik numaranızla sorgulayabilir ve doğrudan ATM’den paranızı çekebilirsiniz. Bu konuda tüm merak edilenleri sizin için yayınladık. İşte haberimize geçelim…


Ne Kadar Alınacak Nasıl Alınacak?

Binlerce kişi evde bakım ödemelerini bekliyordu. Bu konuda ödemeler ile ilgili detaylarda yavaş yavaş belli olmaya başladı. Ödemeleri hızlı bir şekilde almaya başlayarak siz de, PTT şubelerinden yada atm.lerinden paralarınızı çekebilirsiniz. Tabii ki bu ödemelerin yapılıp yapılmayacağına dair şimdiye kadar ortaya çıkan soru işaretlerinin de birer birer cevap bulduğunun altını çizelim. Peki ama bu ödemeler nasıl yapılacak? Bunlar hakkında şunu söyleyebiliriz.


E Devlet Üzerinden Sorgulamayı Unutmayın

Evde bakım paralarına hızlı bir şekilde göz atmak için ilk olarak yapmanız gereken şey e devlet üzerinden sorgulama yapmaktır. İlk olarak temmuz ayında ortalama olarak 2706 tl olan bu rakamın 3340 tlye yükseldiğini de belirtmek gerekiyor. Bunu e devletten sorgulayarak hem başvuru yapabilir hem de ödemenin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.


Bu konuda bilgi kirliliği yer almaktadır. Öncelikle bu ödemelerin bazı illerde başlarken bazı illerde başlamadığının da bilinmesi gerekmektedir. Bu sebeple sizin ödemeyi almamış olmanız henüz ödemenin yapılmaması ile doğrudan alakalı olabilir.


Peki ama evde bakım ödemeleri ile ilgili gerekli şartlar nelerdir? Dilerseniz bu sorunun da cevabını verelim.

Evde Bakım Ücreti İçin Gerekli Şartlar

İlk olarak engel oranına bakılmaksızın 18 yaşın altındaki çocuklar için Engelli sağlık raporunda özel koşul yada çok özel koşul ibaresi yer almaktadır. 18 yaşın üzerindeki kişiler için raporda tam bağımlı ibaresinin bulunması gerekmektedir.


Tüm bunların dışında gelir kriterine de uymak gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için e devlet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Sizin için iller bazında ödeme yapıldığı zaman detaylı bilgilendirme yapacağız.

# ptt

01 Ara 2022 - 21:15 - Ekonomi