Aile Yardımları Yattı mı? 2022 Aralık Ödemeleri Son Dakika Bilgisi

Aile yardım paraları ile ilgili çok fazla soru sorulmaya başlandı. Bu ödemeler her ay düzenli olarak hesaplarda yerini alırken, bazı önceliklere ve sıralamaya göre yatırılıyor. Hal böyle olunca vatandaşlarda da yatıp yatmadığına dair soru işaretleri oluşuyor. Sizin için aralık ayı aile destek paraları hakkında araştırma yaptık. İşte merak ettiğiniz sorunun cevabı…

Hatırlarsanız ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama neticesinde yaklaşık 2.5 milyon ailenin hesabına para aktarılmıştı. Şimdi ise yavaş yavaş tüm gözler bu ayın bilgilerine çevrildi. Aile yardım paraları ne zaman ödenmeye başlayacak?  Tüm ailelerin gözü kulağı bu haberimizde sizin için aile yardım ödemeleri hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmaya karar verdik.


Aralık Ayında Ne Zaman Yatırılacak?

Şu an için aralık ayı ödemeleri ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Herhangi bir resmi açıklama yapılmadığı için bu konuda bilgi vermeyi doğru bulmuyoruz. Yalnız kasım ayını pay biçerek buna göre bir fiyat aralığını verebiliriz. Buna göre kasım ayının 8’inde yatırılmaya başlanan aile destek ödemelerinin de, aralık ayının ikinci haftasından itibaren başlayabileceğini söyleyebiliriz. Tabii ki bu konuda net bir bilgi bulunmuyor. Şimdilik varsayımlar üzerinden bir tarih vermek mümkün gibi görünüyor.

Toplam Ne Kadar Ödenecek?

Yine kasım ayındaki verileri baz alacak olursak, toplam 2.5 milyon aileye yaklaşık 3.2 milyar değerinde ödeme yapıldığını söylemek mümkün oluyor. Hala bu sisteme başvuru yapmakta mümkün olmaktadır. Nasıl başvuru yapılabileceği ile ilgili ise şunları söyleyebiliriz?


Aile destek yardımından yararlanmak için e – devlet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. E devlette arama bölümüne aile destek yazarsanız başvuru ekranına yönlendirilirsiniz. Yada bu şekilde değil da elinizle başvuruda bulunmak istiyorsanız ikametinizin bulunduğu adreste yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret ederek başvurunuzu tamamlamanız mümkün olacaktır. Tüm bu ödemeler kısa bir süre içerisinde hesabınıza yapılacaktır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve ödeme seçeneklerine göz atmak için sizler de aralıklarla adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

01 Ara 2022 - 22:30 - Ekonomi