Toki Arsa Kuraları Ne Zaman Açıklanacak? Çekiliş Ne Zaman Yapılacak?

2023 yılının yaklaşması ile birlikte pek çok konuda sorular sorulmaya devam ediyor. Özellikle kasım ayının ortasında biten başvuruları takip eden süreç içerisinde kuranın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve çekilişin hangi tarih aralığında yapılacağı da en sık sorulan sorular arasında yer alıyor. İşte tüm merak edilenleri ile birlikte 2022 Toki arsa kura sonuçları ile ilgili bilgilendirmeler…

Oldukça heyecanlı bir süreç yaşadığımızı söylemek yanlış olmayacaktır. Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en kapsamlı toplu konut adımının başvuruları geçtiğimiz ayın ortasında sona ermişti. Özellikle konut başvuru ve kura sonuçları bazı illerde belli olurken bazı illerin ilçelerinde hala meraklı bekleyişin sürdüğünü de özellikle belirtmek gerekiyor. Toki arsa sonuçları ile ilgili sorulan sorularda meraklı bekleyişin sürmesini sağlıyor. Tüm merak edilenlerle birlikte bu süreç hakkında aklınıza takılanların yanıtlarını bir araya topladık.


Başvuru Süresinin Sonuna Gelindi

Hatırlayacak olursak 10 Ekim Pazartesi tarihinde arsa başvurularına start verilmişti. Bu başvurularda son tarih olaraksa kasım ayının ilk haftası belirlenmişti. Kasım ayının 7’sine kadar süre tanınan başvurularda başvurular bir hafta daha uzatılarak 15 kasıma kadar uzatılmıştı. 15 kasım tarihinin gelmesi ile birlikte başvuruların sonuna gelindi.


Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

Binlerce insanın merakla beklediği bu sorunun henüz bir cevabı bulunmuyor. Şimdilik meraklı bekleyişin devam edileceğine dair görüş devam ediyor. Toki üzerinde bir açıklama yapılmamasına rağmen tüm soruların mart ayının ortasına kadar cevap bulacağı yönde. Yalnız bu konuda daha erken bir açıklama yapılacağına dair yaygın bir görüş olduğunu da belirtmek yanlış olmayacaktır. Şimdilik bu sorunun cevabını beklemekten başka çare bulunmuyor. Birlikte bekleyerek sonuçların açıklanma zamanını daha net bir şekilde gözlemleyebiliriz.

Ev ve İşyerinden Sonraya Kaldı


Başvuru sürecinin yavaş yavaş her alanda sonuna gelindiğini de belirtmek yanlış olmayacaktır. Her geçen gün farklı seçenekler ön plana çıkıyor olsa da arsa kura sonuçlarının açıklanmasının ev ve iş yerlerinden sonraki sürece bırakılması söz konusu gibi duruyor.

01 Ara 2022 - 19:30 - Gündem