Bankasız Nakit Ödeme Dönemi Akbank’la Başladı! Hemen Yararlanabilirsiniz

Bankacılık hizmet ve uygulamaları söz konusu olduğunda çok farklı seçeneklerin ön plana çıktığını belirtmek yanlış olmayacaktır. Yıllara bağlı olarak ortaya çıkan alışkanlıkların teknolojinin gelişmesi ile birlikte değiştiğini de belirtebiliriz.

Özellikle bankacılık hizmet ve uygulamalarında öncelik her zaman için teknolojik ürün ve hizmetlerden yana güncellenmektedir. Peki ama bankacılık sisteminde ortaya çıkan nakit ödeme hizmeti tam olarak neyi vaat etmektedir. Bunu kısaca şu şekilde özetlemek mümkündür.


Hızlı Temassız ve Anında Nakit İmkanı

Akbank – Garanti Bankası ve Denizbank ortaklaşa olmasa da eş zamanlı olarak nakit ödemede bankadan uzak işlem ayrıcalığını duyurdu. Buna göre bu bankaları ziyaret ederek son derece hızlı ve kolay bir şekilde nakit ödeme alma imkanı söz konusu oluyor. Nasıl mı?

İlk Adım Mobil Uygulamayı İndirme


Aşağıda Akbank başta olmak üzere bankaların özelliklerinden yer veriliyor olsa da atılması gereken adımların ortak olduğunu belirtebiliriz. Öncelikle nakit ihtiyaçlarınızda şubeye gitmeden kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle bankanın mobil uygulamasını indirerek başlamanız gerekmektedir. Bu durum Akbank için nasılsa diğer bankalar içinde aynı olmaktadır.

Mobil uygulamayı indirdikten sonra hızlı bir şekilde siz de yeni nesil cipli kimlik bilgilerinizi taratmanız istenir. Bilginizi cep telefonunuz ile tarattıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüntülü olarak görüşerek bankada hesap açma işleminiz tamamlanır.


İkinci Adım Nakit İhtiyaç

Size bankanın mobil uygulamasının nasıl kullanılacağına dair bilgilendirme yapılacaktır. Bahsi geçen bankalar zaten Türkiye’nin en kolay mobil uygulamalarına sahip bankalarıdır. Bu bankalardan hızlı bir şekilde yararlanarak temassız işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Mobil uygulamalarında yer alan temassız kredi seçeneğinden destek alarak hızlı bir şekilde kredi kullanım aşamasına geçiş yapmanız mümkün olacaktır. Genellikle kredi puanınız başta olmak üzere bu bankalar size ön onaylı kredi vermektedir. Sizin için önceden onayı yapılan bu kredileri hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
Yine daha detaylı bilgi sahibi olmak için şubeyi ziyaret etmek yerine müşteri hizmetlerine uzaktan bağlanarak bilgi sahibi olmanız da mümkün olmaktadır. Tüm bu detaylı bilgiler hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

01 Ara 2022 - 19:00 - Ekonomi