Gürcistan Batum Telefon Fiyatları 2022 Ne Kadar ? Gürcistan iphone fiyatları (13, 14, 14 pro max)

Türkiye dışındaki ülkelerden son zamanlarda telefon almak isteyenlerin en yeni adresleri arasında Gürcistan yer alıyor. Bu yazımızda sizler için 2022 Gürcistan telefon fiyatlarını araştırdık. Gürcistan iphone 14 Pro Max ne kadar ? Gürcistan iphone 14 ne kadar ?

Büyütmek için resme tıklayın

Bundan 4-5 sene öncesine baktığımızda son derece uygun fiyatlara aldığımız telefon fiyatları geçen zaman ile beraber ne yazık ki acımasız bir şekilde zamlandı. Durum öyle bir hale geldi ki bazı iphone marka telefonlar araba fiyatlarından bile pahalı bir durumda.

Piyasadaki en iyi ve en yüksek kapasiteli telefonu almak istiyorum diyenlerin ödemesi gereken tutar, 5000 TL’den 55 bin 399 TL seviyelerine kadar çıktı.

Gürcistan Batum telefon fiyatları 2022 ne kadar ?

Ülkemizde enflasyonun artmasıyla maliyetlerin de şişmesi iPhone fiyatlarının uç seviyelere gelmesine neden oldu. 30.999 TL ile 39.999 TL arasında değişen fiyatlarla Türkiye'de satışı yapılan yeni iPhone modelleri, alıcıları da zor durumda bırakıyor. Bu sebeple yeni cep telefonu almak isteyenler rotasını Gürcistan Batum'a çeviriyor.

1 Ocak 2023 tarihi itibariyle yeni torba yasanın meclisten geçmesinin ardından IMEI kayıt ücretinin 6 bin 91 TL olması bekleniyor. Bu sebeple yeni yılda daha fazla IMEI ücreti ödemek istemeyen vatandaşlar Gürcistan’a akın etti.

Türk vatandaşları vergiler nedeniyle düşük olan iPhone modellerini Gürcistan’dan satın alıyor.

Apple Store üzerinden satın alınan cihazlar vergi iadesiyle 15 bin TL'ye kadar daha ucuza elde edilebiliyor.

Gürcistan telefon vergi iadesi nedir?

Vatandaşlar, satın aldıkları cihazların hem IMEI kayıtlarını yapmak hem de vergi iadesi (tax free) gerçekleştirerek Türkiye'ye nazaran 15 bin TL'ye kadar ucuza almış oluyorlar.

Kimlikle girilebilen Gürcistan'a sınır girişlerinde problem oluşmazken, Batum’da mağazalardan satın aldıkları cihazlarda vergi iadesi yapmayı arzu edenlerin Gürcistan tarafında tax free bankalarında büyük yoğunluğa neden olduğu öğrenildi.

30 Kas 2022 - 23:42 - Teknoloji