Ankara’da 36 Taşınmaz İhalesi Yapılacak! Fiyatlar Ortalamanın Altında

Fiyatların artış gösterdiği şu günlerde doğru yatırımı yapmak son derece önemli bir hal alıyor. Uygun fiyatlı taşınmaz satın almak için ziyaret edebileceğiniz çok fazla adres bulunmuyor. Hiç şüphesiz ihaleleri düzenli olarak takip etmek ve buna göre bir yol haritası izlemekte atılması gereken adımlar arasında yer alıyor.

Bu ay Ankara Büyükşehir Belediyesi toplamda 36 adet taşınmazın satışı için ihaleye çıkacak. Bu 36 taşınmaz için 4 ayrı noktada satış ihalesinin düzenleneceğini söyleyebiliriz. Yine büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde…


Taşınmazların Satışı Nerede Yapılacak?

Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından Çankaya Aziziye Mahallesi ve Mamak Mutlu Mahallesinde bulunan 9 taşınmazın ihalesi yarın saat 14:00’te ihaleye çıkacaktır. Burada yapılan ihalelerin kapalı zarf usulü ile yapılacağını hatırlatalım. Daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Yine Ankara’da yapılacak olan ikinci ihalenin tarihi ise 8 Aralık, Belediyeden yapılan duyuru ise şu şekilde: İlimiz Etimesgut Eryaman ve Mamak Derbent mahallesinde bulunan 5 adet taşınmazın satışı için ihale yapılacaktır.


Bunun dışında üçüncü ihale ilanı ise yine Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şu şekilde yapıldı. Arlık Ayında (8 Aralık) Çubuk – Keçiören ve Pursaklar ilçelerinde bulunan 13 farklı taşınmasın ihale yoluyla satışı gerçekleştirilecektir.


Fiyatlar Ortalamanın Altında Kalacak

Henüz fiyatlar hakkında net bir rakam telaffuz edilmemiş olsa da ortalamanın altında kalacağı düşünülmektedir. Daha önceki dönemlerde belediye tarafından yapılan ihalelerinde aynı fiyat aralığında kaldığı ve nispeten daha uygun fiyatlardan alıcı bulduğunu da belirtmek gerekiyor.


Bu taşınmazların bir kısmı mesken statüsünde olurken bazılarının da iş yeri olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu tarz ihalelere ilgi duyuyor ve iş yerlerine göz atmak istiyorsanız bu taşınmazlar hakkında bilgiye ulaşmak için internet sitelerine göz atmayı deneyebilirsiniz. Yakın bir gelecekte özellikle 2023 yılının ortasına kadar Ankara’da başka belediye tarafından ihale yapılmayacağını da belirtmek isteriz. Bu durumun en temel nedeni ise belediyenin hali hazırda elinde bulunan bütün taşınmazları yeniden değerlemeye almasıdır.

30 Kas 2022 - 21:15 - Gündem