Serap Yazıcı Neden Gözlük Takıyor? Serap Yazıcı Kimdir, Nereli ?

Ekranların sevilen isimleri arasında ilk sırada yer alan Prof. Doktor Serap Yazıcı neden gözlük takıyor? sorusunun yanıtları sizlerle.

Büyütmek için resme tıklayın

Katıldığı Televizyon programlarına siyasi ve hukuki yorum ve analizlerde bulunan Serap Yazıcı, programlarda seyircilerin karşısına sürekli siyah gözlük takarak çıkması izleyiciler arasında Serap Yazıcı, neden siyah gözlük takıyor, gözlerine ne oldu, gözlerinden rahatsız mı? 

Serap Yazıcı Neden Gözlük Takıyor?

13 yaşında, annesinin hayatını kaybettiği ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında, görme yetisini kaybetti.

Serap Yazıcı Kimdir, Nereli ?

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü ve 1984 senesinde lisans derecesi ile mezun oldu. 1991-1992 tarihleri arasında, İngiliz Hükümetinden kazandığı bursla, Bristol Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde “Otoriter Sistemlerden Demokrasiye Geçiş” konulu bir programa katıldı ve doktora tezi üzerine çalışmalarda bulundu.

1995 senesinde yüksek lisansını tamamlayan Yazıcı, Hukuk Doktoru unvanını aldı.

2009’da, “Demokratikleşme Sürecinde Türkiye” ve “Yeni Bir Anayasa Hazırlığı ve Türkiye: Seçkincilikten Toplum Sözleşmesine” başlıklı çalışmalarıyla profesörlüğe atandı.

Yazıcı, 1998 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne 2012 yılına kadar Anayasa hukuku profesörü olarak görev aldı. Kapatılana değin İstanbul Şehir Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresi'nde Gelecek Partisi'ne katıldı. Yazıcı daha sonra açıklanan başkanlık kurulunda İnsan Hakları Başkanı olarak görev aldı...

29 Kas 2022 - 20:59 - Yaşam