Ankara’da İnanılmaz Olay! Aynı Daireyi Tam Tamına 150 Kişiye Sattılar!

Ankara'nın Sincan ilçesinde bir kooperatiften ev satın alan 150 kişi, aynı evlerin çok daha fazla kişiye satıldığını öğrenince savcılığa suç duyurusunda bulundu. Sincan ilçesine bağlı Alcı Mahallesi'ndeki bir kooperatiften son 4 yılda çeşitli vesilelerle ev satın alan yaklaşık 150 kişi, bu süreçte başka kişilerin de aynı evi satın aldığını öğrendi.

Kooperatif yetkilileri şikayetlerini çözüme kavuşturmayınca dolandırıldığını öne süren vatandaşlar savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Bina önünde oturanlar basın açıklaması yaparak yetkililerden çözüm istedi.

“Aynı Ev Birden Fazla Kişiye Satılıyor”

Kooperatiften iki ev satın alan Rıza Özen, "Evi satın aldım ve benden bir hafta önce aynı evi başka bir kişiye sattığını öğrendim. Ben aldıktan sonra bir hafta sonra başkasına satıldı. Daha sonra kooperatif başkanının imzasıyla aynı daireler başka alıcılara satıldı. Bir dairenin birden çok sahibi var. Kooperatif başkanıyla şikayetlerimizi görüşmek üzere görüşüyoruz. Ev satarken hata yapılabileceğini kabul ediyor. Parayı ödeyeceğine söz veriyor fakat daha ödemedi burada dolandırıcılık var çünkü kooperatif başkanı bu evlerin her birinin satışına tek tek imza attı evleri satmak için noter tutuyorlar. Notere gidip sorduğumuzda burada satış değil sadece bir onay süreci olduğunu söylüyorlar. Adamlar bu durumda bir ihtiyaç tespit edip aynı evi birden fazla alıcıya satıyorlar" dedi.

“Evin 7 Kişiye Daha Satıldığını Öğrendim”

20 Nisan 2022'de arabasını satarak kooperatiften ev takası yapan Arda Çirkin, "Evimi aldıktan yaklaşık 2 hafta sonra, aldığım evin bir internet sitesinde satışa çıkarıldığını gözlemledim. Evin satıcısı evi satın aldığım kişi değildi. Baktım ama onu bulamadım. Satın aldım Beş ay sonra aldığım daireyi başkasına sattılar. Bunu öğrendikten sonra kooperatif başkanıyla iletişime geçmek için çaba sarf ettim. Aramalarıma cevap vermek için hiçbir girişimde bulunmadı. Sorunları çözeceğine, tekrar satış olmayacağına ve onunla en son iki ay önce konuştuğumda diğer üyelerin ayrılacağına söz verdi. Mağdurlar olarak yaklaşık bir ay önce WhatsApp grubu oluşturduk. Aldığım evin 7 kişiye daha satıldığını öğrendim” dedi.

29 Kas 2022 - 20:00 - Gündem