Son İki Gün Kala Sonunda Açıklandı! İş Bankası Emekliye Rekor Promosyon Sunuyor!

Milyonlarca emekli, maaş zamlarının son günlerine yaklaşıyor, ancak müşteri yarışı hala güçlü. İş Bankası'nın emeklilere vereceği promosyon rakamı ise merak konusu oldu.

31 Temmuz'da sona ermesi gereken emekli promosyon ödemeleri önce Ağustos'a, ardından Ekim'e ve son olarak da Kasım'a ertelendi. Özel bankalar ile kamu bankalarının kıyasıya mücadele ettiği emeklilere promosyon ödemelerinde İş Bankası beklenen açıklamayı yaptı. Türkiye'nin en büyük özel bankalarından biri olan İş Bankası, 30 Kasım'da emekli maaşı promosyonlarına son verecek.

İş Bankası Son Noktayı Koydu

Ekim ayında başlayan promosyon ödemeleri, Kasım ayında da devam etmektedir. Bankada 3 yıl kalmayı kabul eden kişiler, başvuru süreci devam ederken kampanyadan yararlanabilirler. OMCO ile bir anlaşmaya varıldı ve inanılmaz rakamlar ortaya çıktı. Personele 22.000 TL promosyon verilecektir. İşe alınan kişiler için promosyon ödemeleri, deneme aşamasında olan çalışanlara da sunulacaktır. Her çalışanın hesabına bir defaya mahsus olmak üzere 22.000 TL tutarında ödeme yapılır.

Temmuz ve Ağustos aylarında promosyonu 5.000 TL'ye çıkaran İş Bankası, ardından maaş hesabı oluşturan her emekliye 7.500 TL promosyon vermeye başladı. 3 yıl taahhüt karşılığında 7 bin 500 lira alma fırsatını kaçırmak istemeyen emeklilerin 30 Kasım'a kadar İş Bankası'nda maaş hesabı açması gerekiyor. Başvuruyu banka şubelerinden veya İş Bankası internet şubesinden yapabilirsiniz. Emekli arkadaşlarını getirenlere de 500 TL Maximum Card kredi kartı puanı veriliyor.

Nasıl Nakil Yapılır?

Vadesi geçmiş kredi borcu olmayan emekliler, daha iyi promosyonlar sunan bir bankaya geçebilirler. Bunun için e-Devlet üzerinden gelirini aktarması ve daha önce aldığı promosyonun kalan kısmını iade etmesi yeterlidir. Avukatlar, bankaların emeklilerin promosyonlarını geciktirmek ve devir sürecini uzatmak için "maaşınız kesildi, erken kıdem tazminatı" gibi gerekçeler kullanmasının hukuka aykırı olduğunu vurguluyor. Şimdiye kadar sadece Yapı Kredi, emekli aylığı teşvik hamlesini sürdürmüştür. Denizbank, Akbank, İş Bankası, QNB Finans ve ING henüz açıklama yapmadı. Katarlı finans devi QNB'nin satın aldığı Finansbank ise, ek yardımla emeklilik promosyon tutarını 10.000 TL'ye çıkardı.

29 Kas 2022 - 12:30 - Ekonomi