Başvurular Az Önce Açıldı! Çocuğu Okula Giden Ailelere Müjde! Ödeme Fırsatını Kaçırmayın!

Burs başvuruları artık VGM (Vakıflar Genel Müdürlüğü) tarafından kabul edilmektedir. Her öğrenciye akademik çabalarını finanse etmek için 5.250 TL verilecektir. Bilindiği gibi KYK başvuruları 17 Kasım'da kapanıyordu. Her yıl VGM başvuruları alınıyor. Başvurusu kabul edilen başvuru sahibine aylık ödeme yapılır.

Başvuru ekranı gelir ve başvuru kabul edilirse 5.250 TL ödeme yapılır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yararlanabilir. Okulların açılması için mali yardım yapılmaya başlandı. Yapılan açıklamaya göre aylık ödeme ücretsiz olarak yapılacak. Binlerce öğrenciyi etkileyen haberi Vakıflar Genel Müdürlüğü verdi. Öğrencilere akademik çalışmalarını desteklemek için mali yardım sağlanacaktır. Burs için başvuruların değerlendirilmesi için son tarih 30 Kasım'dır. Öğrenciler için iyi haberler var. Geri ödemesiz burslar mevcut. Her yıl belirli tarihlerde başvuru ekranını açan VGM'ye göre, bu yıl öğrencilerin başvurularını 30 Kasım'a kadar yapmaları gerekiyor.

5 Bin 250 TL Veriliyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sürecinin başladığı duyurusuna göre başvurular sadece online olarak kabul edilecek. Başvuru formunda verilen bilgiler burs başvurusu yapılırken değerlendirilecektir. Başvuru formundaki bilgilerin doğru olup olmadığı kontrol edilemiyorsa başvuru iptal edilir. Başvuru süreci bitene kadar verilen bilgilerde değişiklik yapılabilir. Bölge Müdürlükleri başvurusu incelenen adaylardan ek belge isteyebilir. Sonuç olarak, başvuruda verilen iletişim bilgileri %100 doğru olmalıdır. Ön lisans ve lisans öğrencilerine "Yüksek Öğrenim Bursu" başlığı altında toplam 5.250 TL burs verilecektir. Ayda 650 TL tutarında karşılıksız ödeme yapılacaktır.

2022 ve 2023 Yılı Akademik Bursu

Genel Müdürlüğümüzün ilk, orta ve lise öğrencilerine vereceği “Ortaöğretim Öğrenim Yardımı” ile “Yükseköğretim Öğrenim Yardımı” başvuruları aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr ​​adresinden elektronik ortamda kabul edilecektir. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için üniversite öğrencilerine verilecek "Eğitim Bursları" ve "Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Bursları" dahildir. 2022–2023 Eğitim-Öğretim yılı için öğrencilerimize ortaokul yardımı için aylık 200,00 TL, yüksek öğrenim bursu için aylık 650,00 TL eğitim yardımı/bursu verilecektir. Başvuru değerlendirme ve sonuçların açıklanma dönemlerine ilişkin tüm duyurular, başvuruların belirlenen tarihlerde teslim edilmesini müteakip www.vgm.gov.tr ​​adresinden yapılacaktır.

# 2023

27 Kas 2022 - 18:30 - Ekonomi