Ankaralılar Dikkat! Şiddetli Kar Yağışları Kapımızda, Hava Sıcaklıkları 4 Dereceye Kadar Düşecek...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre yurt genelinde hava sıcaklıkları düşerek kar yağışı olacağı açıklandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Aralık ayına yaklaşmamız ile beraber  kar yağışı ile ilgili son dakika açıklamaları gelmeye başladı. Meteoroloji güncel hava durumu tahminlerini paylaştı. 2022 Aralık ayına sayılı günler kala hava bazı illerde adeta buz kesti. MGM tarafından kar yağışı ve karla karışık yağmur uyarısı da yapıldı. Sıcaklıklar da düşüşe geçti. Batı kesimlerde 3 ila 5 derece altında seyretmesi bekleniyor. Bazı illerde yarın sıcaklıklar 4 dereceye kadar düşecek.  

Milyonlarca vatandaşın büyük merak içerisinde beklediği kar yağışı başlıyor. Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Trakya dışında yurt genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

KUVVETLİ OLACAK 

Karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu(Şanlıurfa hariç) ile Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Giresun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 3 ila 5 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN KAR YAĞIŞI UYARISI 

MGM, bölge kentleri için kar yağışı ikazında bulundu. Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu olması beklendiği belirtildi.

Açıklamada, “Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli ve doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıkları; Hakkâri’de 7, Muş’ta 9, Bitlis’te 8 ve Van’da 10 derece olması beklenmektedir” denildi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 9

İstanbul: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 13

# Ankara

26 Kas 2022 - 20:11 - Yaşam