Sıfır Faizli Kredi Fırsatını Kaçırmayın! Tam Tamına 300 Bin TL Verilecek

İhtiyaç anında bankalar vatandaşlara kredi sağlıyor. 300.000 TL faizsiz krediye hak kazanmak için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Ön koşulları sağlayan kişilere çeşitli kimlikler altında sıfır faizli kredi ödemesi yapılır. Konunun ayrıntıları kamuoyuna açıklandı.

Bankalar müşterilerinin ilgisini çekmek için yarışırken yılbaşı öncesi kredi yarışı yaşandı. Bankalar, kendi bankalarını tercih etmeleri için yüksek oranlı krediler ve pratik ödeme seçenekleri sunarak tüketicileri çekmeye çalışmaktadır. Kredi yarışından yararlanmak için bu tarihler fazlasıyla avantajlı olabilir. Krediye ihtiyacı olan kişilerin ilk başvurdukları yer bankalardır. Çok sayıda vatandaş, hibe, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi çeşitli başlıklar altında bankalardan kredi almaya hak kazanıyor. Halkbank 300 Bin Türk Lirasına kadar faizsiz hızlı kredi imkanı sunuyor. Konunun ayrıntıları da kamuoyuna net bir şekilde açıklandı.

300 Bin Türk Lirası Sıfır Faizli Kredi İmkanı

KOSGEB'in sunduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan genç işletme sahiplerine 300.000 TL'ye kadar sıfır faizli kredi fırsatı sunuluyor. Ayrıca başvuru tarihi itibariyle kredi başvurusunda bulunanların 35 yaşını doldurmamış olması da gerekiyor. Genç işletme sahipleri, KOSGEB tarafından uygun görülen projelerini Halkbank'a sunarak 300 bin TL'ye varan yüzde 100 indirimli kredi imkanından yararlanabiliyor.  KOSGEB'den hibe ve faizsiz kredi yardımı alanlar bu krediden yararlanamayacak. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na daha önceki yıllarda faiz destekli borcu olanlara sıfır faizli kredi seçeneği sunulmayacaktır.

Halkbank açıklamasında şu iddialarda bulunuldu: “2016 yılında uygulamaya alınan KOSGEB Sıfır Faizli İşyeri Kredisi Faiz Destek Protokolü ve 2017 yılında KOSGEB Sıfır Faizli İşyeri Kredisi Faiz Destek Protokolü kapsamında son beş yıl içerisinde. KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı kapsamında maruz kalma sonucu KOSGEB destekli kredi alanlar hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından faiz ve/veya hibe desteği alan esnaf ve sanatkarlara faiz destekli kredi kullandırılmayacaktır. Hazine ve Maliye Bakanlığına göre depremler, heyelanlar, sel felaketleri ve/veya terör olayları dahildir. Banka, kredi taleplerini de inceler. Kredi arayan bireylerden daha fazla destekleyici belge istenecektir.

26 Kas 2022 - 20:30 - Ekonomi