O 3 Kamu Bankası Promosyon Bombasını Patlattı! Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası Promosyon Rakamları Güncellendi

Emeklilik promosyonu açısından kamu bankaları özel bankaların oldukça gerisinde kalmıştır. SGK ile yapılan anlaşma ile bu rakamlara %700 oranında zam yapılmıştır. Bankalar promosyon rekabetini sürdürürken, ödemeler 1 Kasım'dan itibaren güncellenmeye başlayacak.

Ticari bankaların emekli promosyon yarışına kamu bankaları da dahil oldu. SGK'nın kararı, kamu bankaları için emekli promosyon maliyetlerinin artmasına neden oldu. Yaklaşık 13 milyon emekliye ek gelir sağlayan program yeni bir döneme girdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 19 banka ile yeniden protokol imzalayacağını ilan ederek taban tutarları güncellediğini açıkladı. Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi, yüksek promosyondan yararlanmak için en büyük emeklilik promosyonu veren bankaları merakla arıyor. Emekliler, Temmuz emeklilik zammı sonrasında daha fazla promosyon aldı. Öyle ki kampanyalar başlangıçta 750 TL bandında başlayan kampanyaları 10.000 TL'ye kadar getirdi.

Promosyon Kampanyası Detayları

Kamu bankaları son aylarda müşteri için savaşırken özel bankaların gerisinde kalmıştı. Son gelişmeler ışığında kamu bankaları da banka promosyon yarışına katıldı. Emeklilerin söz konusu fonları alabilmeleri için bankalara "Üç yıllık maaşımı sizden alacağım" sözü vermesi yeterli olacak. Emekliler için asgari emeklilik promosyonu yeni açıklanan tutarlarla 5.000 TL'ye yükseltildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üç yıl boyunca kamu bankalarındaki terfi ücretlerini ikiye katladı. "Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar ve kaç TL oldu?" araştırması gelişmeler neticesinde hızlanmıştır.

Özel bankaların ücret yükseltme yarışmasında kamu bankaları da yer aldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kamu bankalarında üç yıl süreyle promosyon ödemesinin 5 bin liraya yükseltildiğini açıkladı. Özel bankalar tarafından 7 bin 500 liraya varan promosyon ödemeleri yapıldı. Kurum ile bankalar arasında Mart 2020'de imzalanan emekli ve hak sahiplerine promosyon ödemelerine ilişkin protokollerde 1 Kasım 2022'de değişiklik yapılmış, SGK tarafından yapılan açıklamada hatırlatılmıştı. Aralarında devlet bankalarının da bulunduğu 19 banka bir kez daha protokol imzaladı. Emeklilerin maaşları ve alanların SGK gelir-maaşları bankalarla yapılan protokol kapsamında karşılanmaktadır.

26 Kas 2022 - 18:30 - Ekonomi