11 haneli TC Kimlik Numaranıza 25 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz! Mutlaka Kontrol Edin Ödemenizi Almadan Eve Gitmeyin

T.C.'si üzerinden 25.000 TL ve üzeri kredi ödemesi almak isteyen tüm bireyler; Kimlik numaralarının banka şartlarına uymaları durumunda kredi ödemelerini hızlı alacakları açıklandı.

TC kimlik numarası ile Yapı Kredi Bankası ve Akbank, kredi ödemelerini yapacak kişilerin hesaplarına 5 dakika içinde anında yatırır. Kredi notu 1400 ve üzeri olan herkes 11 haneli TC kimlik numarası ile sorgulama yapıldıktan sonra kredi başvurusunda bulunabilir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

TC kimlik numarası ile, bankanın kredi koşullarına uymanız koşuluyla telefonunuzdan SMS göndererek yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ve Akbank ihtiyaç kredisi ödemelerini vatandaşların mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştiriyor, vatandaşlar TC kimlik numarası ile yapacakları sorgulamanın ardından kredi ödemelerini anında alacak. Şubelere gitmek yerine mobil cihazınızdan SMS göndererek kredi başvurunuzu SMS ile iletebilirsiniz. Kredi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazarsanız Akbank üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ardından bu mesajı 4425 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Bankası üzerinden SMS göndererek ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişilerin T.C kimlik numarasını mesajda tanımlayıp, aylık gelir ve doğum tarihini de girmesi gerekiyor. Bunu yaparak, bir kredi başvurusu yapmış olacaklar ve ne kadarının onaylandığını kontrol edebilecekler. Başvurular yapıldıktan sonra beş dakika içinde kredi kararları alınmakta ve sonuçlar, anlaşılan şartlar dahilinde kredi ödemelerini ertesi gün alacak konut sakinlerine iletilmektedir. Kişiler, ilk taksit ödemelerini 90 gün erteleme seçeneğine sahiptir. İhtiyaç kredileri Yapı Kredi ve Akbank aracılığıyla geri ödenecek. Bu bankalar aracılığıyla işlem yapanlar hesap üzerinden yaptıkları işlemlere ek olarak 25.000 Türk Lirasına kadar ek ödeme alma seçeneğine sahiptir.

Kampanyadan yararlanacak kişilerin asla icralık olmaması gerekmektedir. Yapı Kredi ve Akbank aracılığıyla kredi kullanacak kişilerin şartları sağlaması durumunda devlet destekli ödemelere ilişkin ödemeler 5 dakika içerisinde hesaplarına yatırılmaktadır. Devlet destekli ödemeler için ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar başvuru onayını aldıktan sonra hesaplarındaki ödemelere erişebilirler. Ek olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi kişilerin ilk ödemelerini 90 gün erteleme seçeneği vardır.

26 Kas 2022 - 14:30 - Ekonomi