Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi Konusu ve Oyuncuları Kimlerdir?

Film vizyona girdi mi? Daha önce kaç kez vizyona girdi? Film kitaptan mı uyarlama? Hangi kanalda?

1930 yapımı Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filminin modern uyarlaması olarak karşımıza çıkan film, aynı isimli edebi eserle paralel şekilde Alman yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. 1929 yılında Alman yazar Erich Maria Remarque tarafından kaleme alınan kitap, 1930 yılında Amerikan sinemasına uyarlanmış ve aynı adlı film, kitabın ilk uyarlaması olarak 1930 yılında vizyona girerek, yapılan geniş çaplı oylamalarda Amerika tarihinin en iyi 10 filmi arasına girmiştir. Amerikan yapımı filmindeki oyuncuların büyük bölümü hayatta olmayan Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi ikinci beyaz perde uyarlamasıyla izleyici karşısına çıkmıştır.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi Konusu

Alman sineması tarafından dünyaya kazandırılan Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi, tahmin edileceği üzere savaş konulu bir filmdir. İlk uyarlaması Amerika’daki en iyi 7. Epik film olarak tarihe geçmiş olup, ikinci uyarlaması da daha şimdiden büyük yankı uyandırmıştır. Netflix tarafından tanıtılan film 1. Dünya Savaşını konu edinmekte olup, Alman Batı cephesinde geçmektedir. Savaşın içyüzünü ve halk üzerindeki etkisinin derinden işlendiği film, 17 yaşındaki Paul adında bir Alman gencinin savaşa katılmasıyla başlar. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi konusu bir Alman gencinin 1. Dünya Savaşı Almanya Batı Cephesi’nde savaşa katılmasını anlatmakta olup, içerdiği derin dram ile henüz fragmanlarıyla bile büyük yankı uyandırmıştır.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi Oyuncu Kadrosu

Sinemaya ikinci kez uyarlanan Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi oyuncu kadrosu yeni haliyle de oldukça başarılı bir performans ortaya koymaktadır. Elbette Alman yapımı olması nedeniyle dünyaca ünlü oyuncuları olmayan filmde, Alman sinemasının önemli isimlerini görmek mümkündür. Batı Cephesinde Yeni Bir şey yok filmi oyuncu kadrosu başrolleri Felix Kammerer, Albrecht Schuch ve Aaron Hilmer olarak duyrulmuştur. 1995 doğumlu Felix Kammerer ilk oyunculuk deneyimini bu film ile yaşamıştır. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi oyuncuları arasında ise daha önce Satranç, Oyunbozan, Atlas ve Batı Frekansı adlı yapıtlarda önemli rollerde görev almış olan 37 yaşındaki Albrecht Schuch bulunmaktadır. Ayrıca henüz 23 yaşındaki Aaron Hilmer ise genç yaşına rağmen pek çok dizi ve sinema filminde rol almış olup, rüştünü ispat etmiştir.

17 Kas 2022 - 23:09 - Yaşam