iOS 16.1.1 güncellemesi yayınlandı! İphone'nin sorunları çözüldü

ios 16.1.1 hangi modellere yüklenebiliyor? Hangi sorunlar bu versiyon ile giderildi? Bu güncelleme ile gelen yenilikler neler oldu? Güncelleme boyutu kaç mb. ?

Apple, iPhone'un önceki sürümlerinde tespit edilen sorunları giderdi. Herkesin merak ettiği iOS 16.1.1 güncellemesi yayınlandı. Yapılan değişikliklikler:

Apple, yeni işletim sistemi iOS 16'yı piyasaya sürdüğünden beri bazı ufak sorunlarla karşılaştı. iphone kullanıcılarını problemlerin iOS 16.1 ile çözüme kavuştu diye düşünse de öyle olmadı. Bu yüzden çok geçmeden bir güncelleme daha geldi.

İphone Güncellemesini alabilecek modeller: 

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone SE (2. nesil)

iPhone SE (3. nes

iPhone X

iPhone XR

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone 12 mini

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 13 mini

iPhone 13

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro Max

iPhone 14

iPhone 14 Plus

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max

iphone kullanıcıları için problemleri gideren iOS16.1.1 güncellemesini yayınladı. Peki güncelleme ile hangi hatalar düzeltildi?

IPHONE İÇİN YENİ GÜNCELLEME YAYINLANDI


964 MB boyutundaki güncelleme, daha önce bildirilen ve en çok konuşulan Wifi hatasını çözüyor. Kullanıcıların yaşadığı bekleme konumunda WiFi bağlantısının kopması güncellemede çözüme kavuşuyor. 


Diğer yandan düzenli olarak güncellenen güvenlik yaması da bu sürümde yerini alıyor. İphone'lar daha güvenli hale geliyor. 

Apple, iOS 16.1.1'den önce kullanıcılara kapsamlı bir güncelleme daha yayınlamıştı. iOS 16.1 olarak gelen güncelleme, aşağıdaki özellikleri içeriyor:

ICLOUD PAYLAŞILAN FOTOĞRAF ARŞİVİ

Fotoğrafları ve videoları en fazla beş başka kişiyle sorunsuz bir şekilde aktarmaya yönelik ayrı bir arşiv


Ayarlama kuralları, bir arşiv ayarlarken veya arşive katılırken başlangıç tarihine ya da fotoğraflardaki kişilere göre geçmiş fotoğraflarla kolayca katkıda bulunmanızı sağlar.

Paylaşılan arşivi, Kişisel arşivi’nizi ya da her ikisini görüntüleme arasında kolayca geçiş yapmak için arşiv süzgeci


Paylaşılan düzenlemeler ve müsadeler sayesinde herkesin fotoğraf eklemesine, düzenlemesine, favori yapmasına, resim yazısı eklemesine ve silmesine fırsat verir.

Kameradaki paylaşma seçeneği, çektiğiniz fotoğrafları doğrudan Paylaşılan Arşive göndermeyi ya da Bluetooth kullanılarak diğer katılımcıların yakında olduğu algılandığında otomatik paylaşma ayarını etkinleştirmeyi seçmenize izin verir.

CANLI ETKİNLİK

Üçüncü parti uygulamalardan Canlı Etkinlikler, İphone 14 Pro modellerindeki Dynamic Island’da ve kilitli ekranda bulunabilir.

CÜZDAN

Anahtar paylaşımı, Cüzdan’daki araba anahtarını, otel odası anahtarını ve diğer anahtarları Mesajlar ve mesajlaşma appleri  kullanarak güvenli bir şekilde paylaşmanızı sağlar.


EV

Pek çok akıllı ev aksesuarının birden fazla ekosistemde birlikte çalışmasını sağlayan yeni akıllı ev bağlantı standardı Matter desteklenir.


KİTAPLAR

Okuyucu denetimleri siz okurken otomatik olarak gizlenir.


DİĞER DÜZENLEMELER

Silinen yazışmaların mesajlardaki yazışma listesinde görünmesi
Dynamic Island içeriğinin Ulaşılabilirlik kullanılırken kullanılamaması
VPN uygulaması kullanılırken CarPlay’in bağlanamaması

16 Kas 2022 - 22:23 - Teknoloji