Tahiti'de Denize Düşen Türk İş İnsanı Dilek Ertek Günlerdir Aranıyor!

Mücevher markası distribütörlüğü yapan Dilek Ertek, çıktığı tatilde denize düştü. İş insanının arama çalışmalarında henüz bulunamadı.

Büyütmek için resme tıklayın

DİLEK ERTEK ÖLDÜ MÜ?

Tatile çıktığı Tahiti'de 26 Ekim 2022 tarihinde geminin güvertesinden denize düşen Ertek'e 10 günden bu yana ulaşılamadığı ve arama çalışmalarının da sürdüğü öğrenildi. Konuyla ilgili avukatları aracılığıyla açıklama yapan aile, "Bu elim kaza sonrasında aile çok üzgündür ve bu konuda basında gerçek olmayan haberlerin çıkmaması için bu basın açıklaması yapılmıştır." ifadesine yer verdi. 

DİLEK ERTEK KİMDİR?

Dilek Ertek İstanbul'da doğdu. Avusturya Lisesi'nde okurken bale eğitmenliği yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan New York GIA’de pırlanta eğitimi aldı. 1982 senesinde üniversiteyi bitirince 'ipek üzerine, resimler, desenler, tasarımlar' yaparak para kazanmaya başladı ve böylece kendi işini kurdu.

1995’in sonunda İstanbul’da ilk Tiffany mağazasını açtı. 20 yılı aşkın süre Tiffany & Co.’nun distribütörlüğünü yaptı. Dilek Ertek'in bir antika dükkanı bulunuyordu.

DİLEK ERTEK EŞİ KİM?

İş insanı Dilek Ertek, 1982 senesinde iş insanı Hüseyin Yalçınkaya evlendi. 1 oğulları bulunan çift 2004 senesinde boşandı. 

04 Kas 2022 - 20:43 - Asayiş