Ziraat Bankası Servis Görevlisi Maaşı 2022 Ne Kadar ?

Eğitim gündemi hakkında merak edilen sorular arasında yer alan Ziraat Bankası servis görevlisi nedir, ne iş yapar ve maaşı ne kadar gibi soruların yanıtları sizlerle!

Haber albümü için resme tıklayın

2022 Ziraat Bankası servis görevlisi alımı için aramalar bu günler içerisinde son derece hızlı bir biçimde arttı. Ziraat Bankası ile Ziraat Katılım Bankası için 1800 servis görevlisi alımı yapılacak. Peki, Ziraat Bankası servis görevlisi ne iş yapar, maaşı ne kadar?  

Ziraat Bankası Servis Görevlisi Şartları Nelerdir?

1.500 Servis Görevlisi alımı için mezuniyetler lisans bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekiyor. 300 Servis Görevlisi alımı için mezuniyetler lisans bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak, (18 yaşını doldurmuş olmak)

Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,

Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

Bankacılık Kanununa göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmamak (resmi sağlık kurulu raporu ile belgelenir),

Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak,

Yazılı sınava katılacak adaylar için Ek-2 Bölümler Tablosunda yer alan ilgili lisans bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,

Daha önce T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Servis Görevlisi Giriş Sınavı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olmak.

Ziraat Bankası personel alımı başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ile Ziraat Katılım Bankası için başvurular 30 Eylül 2022 – 16 Ekim 2022 Pazar günü saat 23.59’a kadar İstanbul Üniversitesi’nin aşağıdaki internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

“Sınav Başvuru Formu” aday tarafından eksiksiz olarak doldurulacak ve son 6 ay içerisinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf, sınav başvuru formuna eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan veya belirtilen özellikleri taşımayan fotoğrafla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sınava başvuracak adaylar, Üniversite tarafından belirlenen sınav ücreti olarak 330 TL ödeyecektir. Ödeme işlemi, sınav başvurusu esnasında ÜNİVERSİTE’nin https://ziraatbank.istanbul.edu.tr internet sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir. Üniversite kuralları gereği başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir.

Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar:

Formda beyan edilen özgeçmiş bilgilerinin sınav başvuru koşullarına uymaması halinde başvuru kabul edilmeyecektir.

İşe alım sürecinin herhangi bir aşamasında aranan nitelikleri taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Yanlış bilgi veren veya bazı bilgileri gizlediği tespit edilen aday, bundan doğacak sorumlulukları kabul etmiş sayılacak ve gerçek dışı beyanla işe alımdan dolayı Banka’nın uğrayabileceği her türlü zarardan sorumlu olacaktır.

Adaylar tercih ettikleri sınav merkezinde sınava gireceklerdir.

Başvurusu kabul edilen adaylar sınav yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni 31 Ekim 2022 Pazartesi gününden itibaren İstanbul Üniversitesi’nin https://ziraatbank.istanbul.edu.tr internet sitesinden T.C. Kimlik numaralarını girerek alabileceklerdir.

1.500 Servis Görevlisi alımı kılavuzu

https://isilanlarikariyer.com/d/file/ziraat-bankasi-servis-gorevlisi-ise-alim-ilani.pdf

300 Servis Görevlisi alımı kılavuzu

https://isilanlarikariyer.com/d/file/ziraat-katilim-bankasi-servis-gorevlisi-ise-alim-ilani.pdf

Banka servis görevlisi nedir, ne iş yapar?

Servis görevlisi bankanın ürün ve hizmetleri hakkında satış yapar. Kendisine verilen hedefler doğrultusunda banka satışlarını artırmak da servis görevlisinin görevleri arasında yer alır.

Servis Görevlisi unvanlı personel, en az 6 ay şube bankolarda banko asistanı görev pozisyonunda çalıştırılır.

Ziraat Bankası servis görevlisi ne kadar?

Servis görevlisi ücreti 10-12 bin arasında seyrediyor, ancak Ziraat Bankası servis görevlisi ücretinin tutarı bilinmiyor.

Servis görevlisi sınav konuları nedir?

Toplamda 100 sorudan oluşan servis görevlisi sınavı için geçmiş yıllar referans alındığında;

1. BÖLÜM 50 soru ile,

Genel Kültür 15

Genel Yetenek 35

2. BÖLÜM/ALAN BİLGİSİ 50 soru ile

Ekonomi 20

Hukuk 20

Muhasebe 10

Ekonomi (Mikroekonomi, Makroekonomi, Uluslararası Ekonomi, Para/Banka/Kredi, Maliye Politikası, İşletme Ekonomisi, Türkiye Ekonomisi, Güncel Ekonomi),

Hukuk (Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İş Hukuku, Bankacılık Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu),

Muhasebe (Genel Muhasebe, Mali Tablolar Analizi),

 ZİRAAT BANKASI SERVİS GÖREVLİSİ KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

28 Eyl 2022 - 22:54 - Eğitimgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ankara Haber 06 Son dakika haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ankara Haber 06 Son dakika haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Ankara Haber 06 Son dakika haberleri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ankara Haber 06 Son dakika haberleri değil haberi geçen ajanstır.
Ankara Haber