Mine Tozlu Sineren kimdir, kaç yaşında? Mine Tozlu Sineren Kocası Kimdir?

Gündemin en çok merak edilen isimleri arasında ilk sıralarda yer alan Mine Tozlu Sineren hakkında merak edilenleri sizler için hazırladık...

Büyütmek için resme tıklayın

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında isminin geçtiği Mine Tozlu Sineren'in kim olduğu merak edildi....

Peker'in bugünü işaret ederek "Çok eğleneceğiz" demesi gündeme bomba gibi düştü. Peker'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Marka Yatırım Holding'i inceleyen Sermaye Piyasası Kurulu şirketin patronu Mine Tozlu Sineren'in de adının geçmesi, Sineren'in kim olduğuna dair merak uyandırdı.

Peker, SPK Başkanının AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sorunlarının çözümü için 12 milyon TL rüşvet istediğini iddia etti.

Peker, Sineren’in ''bu parayı ödeyemeyeceğini söylemesi'' üzerine bir arkadaşı tarafından Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’na yönlendirildiğini öne sürdü.

Mine Tozlu Sineren kimdir?

Marka Yatırım Holding'i inceleyen Sermaye Piyasası Kurulu şirketin patronu Mine Tozlu Sineren de dahil olmak üzere yöneticilerine yönelik olarak şirketin zarara uğratılması ve muhasebe hilesi yapılması iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Hakkında piyasa dolandırıcılığı iddiası nedeniyle suç duyurusunda bulunulan ve 2 sene boyunca işlem yasağı getirilen Marka Yatırım Holding'in patronu Mine Tozlu Sineren hakkında SPK şirketin zarara uğratılması ve finansal tabloların gerçeği yansıtmaması iddiasıyla suç duyurusunda bulunma kararı almıştı. Karar gereğince şirket yönetiminde olan diğer kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunulmuştu.

Çanakkale'de doğup büyüdüğü öğrenilen Mine Tozlu Sineren'in iş hayatına finans sektöründe başladığı öğrenildi.

Mine Tozlu Sineren'in ardından Capitol Alışveriş Merkezi'nde Halklar İlişkiler Müdür Yardımcısı görevini üstlendiği ve sonrasında ise birçok şirkete danışmanlık yaparak bilinir hâle geldiği duyuldu.

27 Ağu 2022 - 20:05 - Siyaset