Fatih Tezcan kimdir, kaç yaşında ve nereli ? Fatih Tezcan Neden Cezaevine Girdi ?

Gündemin merak edilen isimleri arasında yer alan Fatih Tezcan hakkında merak edilenleri sizler için hazırladık. Fatih Tezcan kimdir ve neden cezaevine girdi ?

Haber albümü için resme tıklayın

FATİH TEZCAN KİMDİR?

Fatih Tezcan 1976 senesinde İstanbul'un Bakırköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. Fatih Tezcan, ilk ve ortaokulun ardından Behçet Kemal Çağlar Lisesi'ni 1993'te İstanbul'da bitirmiştir.

Fatih Tezcan doğum tarihi : 1976

Fatih Tezcan kaç yaşında : 45 yaşında

Fatih Tezcan nereli : İstanbul doğumlu

Fatih Tezcan, askerliğini 1996-1997 yıllarında sırasıyla Isparta, Çanakkale ve Siirt'te yapmıştır. Fatih Tezcan, 1999 yılında, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazanmıştır, fakat okulun 2.senesinde bazı nedenlerden dolayı okulu bırakmak durumunda kalmıştır.

Fatih Tezcan, 1999 yılında Türkiye'nin ilk Online İslamî Platformları'ndan birinde yöneticilik yapmıştır. 2007'de Ortaköy'deki Boğaziçi İlim Erdem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin kurucu başkanlığını yapan Fatih Tezcan'ın yazıları internet siteleri, dergiler ve gazetelerde yayınlanmaya başlamıştır.

Fatih Tezcan Neden Cezaevine Girdi ?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Fatih Tezcan, cezaevine girdiğini duyurdu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e olan düşmanlığıyla tanınan Fatih Tezcan, Twitter hesabından cezaevine girdiğini duyurdu. Atatürk’e hakaretten 2 yıl 2 ay hapis cezası alan Tezcan, “sabıkalı geçmişi, tekrar suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmaması, suça yatkın kişiliği” gibi nedenlerle cezası ertelememişti. Tezcan, “Ben cezaevine giriyorum. Allaha emanet olun ve dua edin” dedi.

18 Ağu 2022 - 20:25 - Gündem