Tolga Balcılar Kimdir, Neden Tutuklandı? Tolga Balcılar Neden Açlık Grevinde?

Siyaset gündeminin merak edilen konuları arasında yer alan Tolga Balcılar hakkında detaylı bilgilendirme hazırladık. Tolga Balcılar kimdir ve nereli ? Tolga Balcılar neden tutuklandı ? İşte Tolga Balcılar hakkında merak edilenler sizlerle...

Haber albümü için resme tıklayın

Osmaniye ilinde yaptığı haber sebebi ile tutuklanan ve ardından açlık grevine başladığını açıklayan Tolga Balcılar ülke gündeminde en üst sıralarda yer alıyor. 

Tolga Balcılar Hangi Haberden Dolayı Tutuklandı?

Osmaniye’de yayın yapan yerel gazeteci Hasan Tolga Balcılar, Cevdetiye ilçesinde yer alan sığınmacı kampında kalan yüzlerce Afgan, Suriyeli ve Pakistan uyruklunun, tel örgüleri keserek kaçtığının görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşmıştı. 

Bunun üzerine Balcılar hakkında halkı kin ve düşmanlığa alenen sevk etme suçundan soruşturma açılmış ve Balcılar tutuklanmıştı.

19 gündür sadece su içen fakat hiçbir şekilde yemek yemeyen Balcılar’ın böbreklerinden rahatsızlandığı, bunun üzerine cezaevi yetkilileri tarafından Osmaniye Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenildi. 

Ümit Özdağ Tolga Balcılar İçin Devreye Girdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gazeteci Tolga Balcılar’ın açlık grevini sona erdirmesi için Adalet bakanlığından aldığı görüşme izni ile hapishaneye giderek bir görüşme gerçekleştirdi.

Tolga Balcılar Açlık Grevini Sona Erdirdi mi?

Tolga balcılar ile cezaevinde görüşme yapan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, gazetesi Tolga Balcılar’ın açlık grevine son verdiğini duyurdu.

12 Ağu 2022 - 16:39 Osmaniye- Siyaset